İki Kardeşi Panzerle Ezen Polise İlk Duruşmada Tahliye

Şırnak, Silopi’de evindeki iki çocuğu panzerle ezerek öldüren polis memuru, ilk duruşmada tahliye edildi. Sanık polis savunmasında, kendisini görevlendiren amirlerini, amiri de Emniyet Müdürünü suçladı.

Kadınlar "Bu Nikah Kıyılamaz" Dedi

Müftülere resmi nikah yetkisiyle tepki toplayan yasa değişikliğinin Meclis'te görüşülmesi beklenirken, kadınlar Kadıköy'de eylem yaptı, "Bu nikah kıyılamaz" dedi.
FRANKFURT KİTAP FUARI'NIN ARDINDAN - 2

Yayıncılar Birliği Başkanı: “Yayınlama Özgürlüğünden Vazgeçilemez”

Frankfurt Kitap Fuarı’nda “iki ayrı Türkiye”nin görüldüğü yorumlarını Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, bianet için değerlendirdi.

Mersin'de Polis Servisine Bombalı Saldırı

Mersin'de polis servis aracına yönelik bombalı saldırı düzenlendi.

Ankara'da "Kamu Güvenliği Timi"nden Üniversite Öğrencisine İşkence

Deniz Bahçeci, Ankara’da önce polis olduğunu iddia eden kişiler daha sonra da silahlı, maskeli ve kendilerini “Kamu Güvenliği Timi” olarak tanıtan bir grup tarafından kaçırıldı. Suç duyurusunda bulunan Bahçeci’ye yapılan işkence meclise de taşındı.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Tarihte Bugün

  • 1977
    Almanya'daki Kızıl Ordu Fraksiyonu (RAF) liderlerini hapisten kurtarmak üzere Filistinli eylemcilerce kaçırılan Lufthansa uçağına Alman GSG-9 komandoları Somali'nin Mogadişu havalimanında baskın

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.