Erdoğan’dan 72 CHP’li Milletvekiline “Tayyipler Alemi”nden Suç Duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tayyipler Alemi” karikatürünü sosyal medyada paylaşan 72 CHP’li milletvekili hakkında “cumhurbaşkanına hakaret”ten suç duyurusu yaptı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na da aynı gerekçeyle soruşturma açılmıştı.

Akdeniz'de Mülteci Teknesi Battı: 19 Ölü

Kuzey Kıbrıs açıklarında yaklaşık 150 mülteciyi taşıyan tekne battı. 19 kişinin öldüğü, 25 kişinin ise kayıp olduğu öğrenildi.
PLAZA EYLEM PLATFORMU

"Bizi Kâr Hastalığı Öldürüyor"

Plaza Eylem Platformu, Garanti Bankası çalışanı Ahmet Öncül'ün kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Levent'teki Garanti Bankası Merkez Binası önünde eylem düzenledi.

Hasta Annesiyle Vedalaşmak için Adalet Bakanlığına Başvurdu

Annesinin tedavi gördüğü Hakkari’deki cezaevine nakledilmek için Bakanlığa başvuran Tuğan, 27 yıldır hapiste olduğunu belirterek annesiyle vedalaşma hakkı verilmesini istedi.
ATÖLYEBİA'DA ÜÇÜNCÜ GÜN

Sedat Ergin: Davalarla Algı Yaratılıyorsa, Gazeteci İşini Doğru Yapıp Yapmadığını Sorgulamalı

Sedat Ergin, AtölyeBİA'daki sunumunda yargı gazeteciliğinde günümüzün sorunlarından biri olarak 'Gazetecilerin iddianameyle ilgilendikleri kadar dava süreciyle ilgilenmemelerini' gösterdi.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Seçim 2018

  • 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi haberleri.

Tarihte Bugün

  • 1953
    Mısır'da cumhuriyet ilan edildi.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.