AİHM’DEN TÜRKİYE’YE POLİS ŞİDDETİ MAHKUMİYETİ

“1 Mayıs’ta Taksim Yasağından Vazgeçilmeli”

AİHM’in mahkum ettiği engel ve polis şiddetiyle ilgili, başvuruyu yapan sendikacılar Çelebi, Çerkezoğlu ve TTB o dönemki başkanı Gürsoy ile konuştuk.

Ekonomist Danışoğlu TÜİK'in "Esrarengiz" Büyüme Rakamını Yorumladı

"Bireyler için asıl belirleyici olan büyüme değil sosyal politikalardır, kamu alanının genişlemesidir, hak arama önündeki engellerin kaldırılmasıdır."

"Bittin Sen" Diyen Bir İçişleri Bakanı Portresi: Süleyman Soylu

CHP lideri Kılıçdaroğlu için "Bittin sen" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bugüne kadar yaptığı bazı konuşmalarını derledik.

LGBTİ Yasaklarını Keskesor'a Sorduk: Doğuda Tehditle, Batıda Valilik Kararıyla Engelliyorlar

Diyarbakır’daki Keskesor Amed LGBTİ'den Atalay Göçer, doğuda LGBTİ etkinliklerinin uzun süredir engellendiğini söylerken, "Aslında aynı zihniyet. Sadece yöntemleri farklı" dedi.
SEVİLAY ÇELENK YAZDI

TRT’de Kudüs Gafı ve Açıklamalar

TRT, Cumhurbaşkanı’nın görüşlerini merkeze alan bir yayıncılık yaptığını ifade ederek, kamu yayıncılığını hükümet televizyonu olmaya eşitleyen bir anlayışı dışa vurduğu izlenimini güçlendirmiştir.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

  • 1901
    Guglielmo Marconi, Atlas Okyanusu'nu aşan ilk telsiz telgraf sinyallerini yolladı. Marconi 1909'da aynı gün Nobel Fizik ödülünü aldı.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.