İHD: Sivil Topluma ve Akademiye Yönelik Operasyonu Kınıyoruz

İHD'den yapılan yazılı açıklamada, sivil toplum çalışanlarına ve akademisyenlere yönelik operasyonların kınandığı vurgulandı.

Sivil Toplum ve Akademisyenlere Gözaltının Nedeni Gezi

Emniyet’ten yapılan açıklamada akademisyen ve sivil toplum temsilcilerine yönelik operasyonun gerekçesinin Gezi eylemleri olduğu ve hakkında gözaltı kararı olan 20 kişinin Osman Kavala’yla hiyerarşik ilişki içinde eylemleri organize ettiği ileri sürüldü.

Gözaltına Alınan Hak Savunucuları Kimdir?

Prof. Dr. Betül Tanbay, Prof. Dr. Turgut Tarhanlı, Meltem Aslan, Asena Günal, Çiğdem Mater, Yiğit Ekmekçi ve Ali Hakan Altınay hakkında.

Sivil Toplum ve Akademisyenlere Operasyon: 13 Gözaltı

Operasyonda akademisyenler Turgut Tarhanlı, Betül Tanbay'ın yanı sıra Çiğdem Mater, Asena Günal, Meltem Aslan, Ali Hakan Altınay, Yiğit Ekmekçi, Bora Sarı, Ayşegül Güzel, Hande Özhabeş, Filiz Telek ve Yiğit Aksakoğlu gözaltına alındı.
HAVAYA BAĞLI HER ŞEY / CAN TONBİL YAZDI

Samoa Adaları'nın Güvercinleri ile Kürdistan’ın Geyiklerinin Kaderi

Hayvanlar sadece bir haftadır yanan California'da tehlike altında değil. Geçtiğimiz hafta dünyanın bir çok bölgesinde, türleri tehlike altında olan canlılara dair yeni raporlar yayımlandı.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 1986
    Mimar Sedat Hakkı Eldem Ağa Han Mimarlık Ödülü'nü aldı. Eldem'in İstanbul Zeyrek'teki Sosyal Sigortalar Kurumu binası bu ödüle değer görüldü.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.