NAZAN MAKSUDYAN YAZDI

Unutulmuş Soykırım ya da Senede Bir Gün

Halihazırda soykırımın kamusal anlatısında büyük ölçüde eksik olan, reddedilen ve susturulan “iyi Türklerin” varlığı değil. Yıllardır zaten dinliyoruz bu hikâyeleri. Esas büyük boşluk yapılan kötülüğün bizatihi kendisi, zalimin zulmü.
ULAŞ BAŞAR GEZGİN YAZDI

1915’e Nasıl Gelindi? Bir Özetin Özeti Denemesi

1915 olmasaydı; Osmanlı, demokratikleşme adımları atsaydı, ne olurdu? Belki o zaman ülke genelinde yüzde 10 civarında bir Ermeni Hıristiyan nüfus olacaktı. Bu nüfus, Türkiye’nin demokratikleşmesinde azınlık olsa da diğer kesimler kadar önemli bir güç olacaktı.
SERDAR KORUCU YAZDI

Adı Ölümle Anılan Topraklar: Sur, Nusaybin Ve Cizre

Diyarbakır’ın Sur, Mardin’in Nusaybin ve Şırnak’ın Cizre ilçeleri 100 yıl önce de can kayıplarıyla anılıyordu. Ermeni Soykırımı nedeniyle…
İŞSİZ GAZETECİLERDEN/ ENGELLİYE EĞİTİM DESTEĞİ- 3

Bingöllü Öğrenciler ve Veliler Anlatıyor

Öğrenci Kılıç, öğrenci A., engelli Derman, engelli yakını Borlukan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerini anlatıyorlar; merkezden memnun kalmazsan ayrılabilirsin ama bunun için eğitimi değerlendirebilmek de gerekiyor.
İŞSİZ GAZETECİLERDEN / ENGELLİYE EĞİTİM DESTEĞİ-4

"Engelli Eğitiminde Çözüm Kaynaştırma Sistemi"

Diyarbakır Altınokta Körler Derneği Şube Sekreteri Yakup Berent Engelli Bireye Eğitim Desteği programına Diyarbakır'dan baktı, sorunları ve çözüm önerilerini sıraladı.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

  • 1916
    Patrick Pearse önderliğindeki gizli milliyetçi örgüt İrlanda Cumhuriyetçi Kardeşliği Dublin'de İngiliz egemenliğine karşı Paskalya ayaklanmasını başlattı. 

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.