Af Örgütü’nün “Fırtınalı” Afişine Washington’da Yasak

Uluslararası Af Örgütü’nün Trump, Putin ve Kim Jong-un’lu “Bir fırtına patlamak üzere, bize katılın” afişinin, ABD’nin başkenti Washington DC’deki metro istasyonlarına asılmasına izin verilmedi.

BM'deki "Suriye Ateşkesi" Oylaması Rusya'ya Takıldı

Rusya, Suriye'de 30 gün boyunca bir ateşkese gidilmesini öngören Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tasarısı üzerinde uzlaşma olmadığını açıkladı.

Akademisyen Yargılamalarında İlk Karar Çıktı

32. ACM'de barış imzacısı 10 akademisyenin davalarının ikinci duruşmaları görülüyor. İstanbul Üniversitesi'nden Ayda Rona Aylin Altınay Cingöz'e 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi, ceza ertelendi.

Yardımcı Doçentiği Kaldıran Madde Kanunlaştı

Yardımcı doçentliğin yerine doktor öğretim üyesinin getirilmesini düzenleyen teklif kanunlaştı. Lisansüstü tezler hakkında gizlilik kararı alınması maddesi de geçti.

HRW: Afrin’de 26 Sivilin Öldüğü Üç Saldırı Hukuksuz Olabilir

Afrin harekatı kapsamındaki üç bombardımanla ilgili araştırma yapan HRW, saldırılarda 17’si çocuk 26 sivilin öldüğünü, "sivil ölümlerin önlenmesi için gerekli önlemlerin alınmadığını" açıkladı.

52 Hafta 52 Erkek

Haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 1997
    İskoçya'daki Roslin Enstitüsü bilim insanları ilk kez bir koyunun kopyasını yaptılar.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.