Yazar Doğan Akhanlı İspanya'da Gözaltına Alındı

1989'da İstanbul'da bir döviz bürosu soygunuyla bağlantısı olduğu iddiasıyla hakkında açılan dava bulunan ve kırmızı bültenle aranan Almanya vatandaşı yazar Doğan Akhanlı İspanya'da gözaltına alındı.

Hafriyat Kamyonunun Öldürdüğü Şule İdil Dere için AYM'ye Başvuru

Yoğurtçu Parkı'nda yaya yolunda yürürken hafriyat kamyonun ezerek öldürdüğü Şule İdil Dere'nin ailesi, Anayasa Mahkemesine başvurdu.
647. HAFTA

Cumartesi Anneleri/İnsanları Mehmet Ertak için Adalet İstedi

Gözaltında 25 yıl kaybedilen Şırnaklı maden işçisi Mehmet Ertak’ın akıbetinin açıklanmasını isteyen Cumartesi Anneleri/İnsanları, sorumluların yargılanmasını talep etti.

Kürkçü: Almanya Seçimlerine Burunlarını Sokuyorlar

HDP İzmir Vekili Kürkçü, Vicdan ve Adalet Nöbeti konuşmasında, “Türkiyelileri Alman müesses nizamı karşısında bir dayanak olarak gördükleri sol partilere değil, faşist partilere oy vermeye çağırıyorlar” dedi.

Demirtaş'tan Mevsimlik Tarım İşçileri İçin Başsağlığı ve Özeleştiri

Demirtaş, iş cinayetlerinde hükümetin ve Çalışma Bakanlığı'nın sorumlu olduğunu belirtirken, "Yerel iktidar olan HDP ve DBP olarak sorunlara çözüm üretme konusunda eksikliğimizi kabul etmemiz, özeleştiri vermemiz gerekir" dedi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Tarihte Bugün

  • 1962
    5 bin Batı Berlinli, Berlin Duvarı'nı geçmek isterken öldürülen Doğu Berlinli Peter Fechter'in ölümünü protesto için gösteri yaptı.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.