Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik Atölyesi Trabzon'da

Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik Atölyesi'nin altıncı ayağında, Trabzon ve çevre illerden gazetecilerle sivil toplum örgütlerinden katılımcılar medyada kadın ve LGBTİ temsiliyetini konuştu.

Bulgaristan'dan AKP'li Vekile Giriş Yasağı

AKP İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu ve Sofya’daki elçilikte görevli din ateşesi Ulvi At'ın Bulgaristan’a girmesi yasaklandı.

Vali: Kemal Kurkut'la İlgili Emniyetten Verilen Bilgi, Görüntülerle Örtüşmüyor

Diyarbakır Valisi Aksoy, eski MAZLUMDER başkanı Gergerlioğlu'na Newroz'da öldürülen Kurkut soruşturmasında polisin verdiği bilgiyle görüntülerin “örtüşmediğini” söyledi.
CUMARTESİ ANNELERİ/İNSANLARI

"Bu Topraklarda Yaşanan Hukuksuzluğun Tanıkları Olarak Hayır Diyoruz"

Cumartesi Anneleri/İnsanları, 626. buluşmalarında 23 yıl önce Şırnak’ta gözaltında kaybedilen Ahmet Sanır’ın akıbetini sordu. Oturmaya HDP milletvekilleri Pervin Buldan, Filiz Kerestecioğlu, Hüda Kaya da katıldı.

HAKİM'e Devletten Kuruköy Cevabı: "Hiçbir İnsan veya Hayvan Zarar Görmedi"

Hayvan Hakları İzleme Komitesi’nin sorularını yanıtlayan üç devlet kurumu, Mardin Kuruköy'de hiçbir insan ve hayvanın zarar görmediğini savundu.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Tarihte Bugün

  • 2001
    Afganistan'da Bamiyon eyaletindeki tarihi Buda heykellerini yıkan Taliban yönetimi, iki heykelin yıkılmış halini ilk kez yabancı gazetecilere gösterdi.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.