HALUK KALAFAT YAZDI

"Babil'den Sonra" Ara Güler

“Babil’den Sonra Yaşayacağız” bir öykücünün nasıl fotoğrafçı olduğunu; bir fotoğrafçının öykülerini yıllar içinde nasıl tekrar tekrar kurguladığını gösteren güzel bir çalışma.
HAKAN ATAMAN YAZDI

Hilal Cebeci: Popülerlik, Popo ve Protesto

Çıplaklık ve erotizm hem estetiktir hem de etiktir. Ama bağlamı kaybettiğimiz vakit geriye ne yazık ki çıplak bir bedenden başka hiçbir şey kalmıyor.
RİTA ENDER'LE SÖYLEŞİ

Türkiyeli Genç Yahudilerin “Aile Yadigarları”

Rita Ender’in dördüncü kitabı “Aile Yadigarları” İletişim Yayınları’ndan çıktı. Kitap Ender’in Türkiyeli otuz genç Yahudi’yle aile yadigârları üzerine söyleşisinden oluşuyor.
EVRİM KEPENEK YAZDI

Truman Show'dan Alternatif Yaşam Modeli Ekoköylere

Yeni İnsan Yayınevi’nden çıkan Ekoköy Findhorn isimli kitap, topluluğun kimlerden oluştuğunu ve dahası böyle bir topluluğu bir arada tutan etkenleri anlatıyor.
PEMBE HAYAT'TAN ÇAYAN AZADİ SÖYLEŞİ

"Devlet Bizi Görüyor ve Yok Etmek İstiyor"

LGBTİ etkinliklerinin yasaklandığı bir şehirde, birçok trans için hayati önem taşıyan bir LGBTİ örgütü çalışmalarına nasıl devam ediyor? Pembe Hayat'tan Çayan Azadî yanıtladı.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

 • ROSALİNO LEVANTİNO YAZDI Küçük Ölüm
  Annie Gisler'in kadın orgazmını merkezine alan Küçük Ölüm adlı belgeseli geçtiğimiz günlerde Zürih Film Festivalinde yer aldı.
 • SERGİ Evrenin Titreşen Işıklarıyla Hakikati Bulabilir miyiz?
  Evrenin Titreşen Işıkları sergisi, "şimdi" algısının ve "nereye doğru gidiyoruz" sorularına odaklı çalışmalarını kurgulamış dört farklı sanatçının kaygılarını, gerçekliklerini ve hislerini gözler önüne seriyor.
 • Prof. Hamzaoğlu: “Kapitalizm, Kanseri Bir Yanardağ Gibi Püskürtüyor”
  Dr. Hamzaoğlu “Kanser, kapitalizmin hastalığı değil ama kapitalizmin doğayı, sağlıklı çevreyi bozan yanlarıyla tetiklediği bir süreç” diyor.
 • ŞADİYE DÖNÜMCÜ YAZDI Bebek Ekonomisi: Hamilelik ve Doğum Sigortası
  Özel Sağlık Sigortası ya da Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında yaptırılabilen Hamilelik ve Doğum Teminatı ne zaman alınabiliyor? Sigorta teminat paketleri genellikle hangi tetkik, işlem, eylem ve ...
 • ŞEYHMUS DİKEN YAZDI Uzun’a Vefa(sızlık)!
  Mehmed Uzun'un ölüm yıldönümünde, 11 Ekim’de,11. yıl anmasında, saat 11’de biz sadece 11 kişiydik Nar Çiçekleri’nin başucunda bu da böyle bilinsin...
 • SALİHA YADİGAR YAZDI Doğanın Sorularına Yinelenen Bir Yanıt: Şeref Çalışır
  70'lerde okulumuzda genç, dinamik, idealist, yenilikçi öğretmenler boy gösteriyordu. Şeref Çalışır da bu öğretmenlerden biriydi.

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar