HALUK KALAFAT YAZDI

Ortaçgil Kitabı Yonca'ya İthaf Edilmeli

“Bu Su Hiç Durmaz”ı okumaya başladığınızda sanki Bülent Ortaçgil ile Mahmut Çınar’ın sohbet ettiği masaya oturuyor gibi bir hisse kapılıyorsunuz.
YAVUZ HARANİ'DEN

Ezhel Röportajını Neden Yayınlamadık?

"Müzik hayatımda hep genel olarak bir ilham. Umarım tükenmez. Ya o an yaşadığım bir şey beni yazmaya itiyor ya da artık o duyduğum müziğin güzelliğinden ben dayanamıyorum."
FUNDA DÖRTKAŞ YAZDI

Evrim Alataş: Her Tebessümünün Işığı Kalbimize Düşer

"Ne Olmuş Güldüysek" ilk sayfasından son sayfasına kadar Evrim Alataş’ı sadece anlatmıyor; onun bu toprakların kadim acılarına, hoyratlığına, alacakaranlığına bakışını ve algılayışını, onu bilenler ve bilmeyenler için derinleştirip kalıcılığının özüne yerleştiriyor.
NİLAY VARDAR YAZDI

Adrienne Asch ve Engelli Çocuk Doğurmak

Asch’in doğum öncesi testlerin sonucuna göre engelli bebeklerin kürtaj edilip edilmemesi üzerine başlattığı tartışma engelli hakları mücadelesinde bir turnusol kağıdı işlevi görüyor.

Işıklarla Çizilen Klimt Sergisinin İçine Girmek

Paris'te açılan Klimt sergisi, sanatçının eserlerini ışıklarla tüm sergi mekanına yansıtıyor; ışık ve müzikle üretilen enstalasyon Türkiye Kolektifi Ouchhh tarafından üretilmiş.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

 • SINIR TANIMAYAN DOKTOR ERCAN TÜRECİ YAZDI Maiduguri, Borno, Boko Haram, Nijerya…
  Akobo - Güney Sudan’dan döndüm. Ve şimdilerde de, Kızılhaç-Cenevre‘den gelen acil çağrı üzerine Maiduguri – Nijerya’yadayım.
 • ŞEYHMUS DİKEN YAZDI Kıraathaneden Nanoteknolojiye!
  Kıraat edilen mekânlarda ısrar edilseydi belki bugün sadece üstün zekâlılar arasından çıkan nanoteknoloji meraklılarına açılan yol o kıraat edilen mekânlardan çıkabilirdi. Biz galiba kıraathanelerin hikâyesini yitirince ...
 • ROSALİNO LEVANTİNO YAZDI Gözlerdeki Masumiyet
  Mistik ögeler taşımasına rağmen günümüz dünyasına dair çok somut bir manzara çizen Lazzaro Felice (Lazzaro Kadar Mutlu), İtalya sinemasının yükselmeye devam eden yönetmeni Alice Rohrwacher'in son ...
 • GÖKÇE BİLGİN YAZDI Kitaplar Beni Bozdu
  Ebru Ojen’in "Et Yiyenler Birbirini Öldürsün" ve "Aşı" kitaplarını okudum.
 • AYLA TÜRKSOY YAZDI Yassah Hemşerim!
  Felsefeci Tacettin Ertuğrul ile yapılan “Yasanın Kapısı Önünde; Derrida’nın Kafka Okuması” başlıklı söyleşi, edebiyat ve kendisini yasalarla temsil eden hukuk ilişkisine ayrıntılı olarak bakmamıza imkân verdi. ...
 • ALİ İHSAN NERGİZ YAZDI Herkes İçin Sağlık Bir Hayal mi?
  Hem iktidara hem bazı hekim ve vatandaşlara güzel görünen Türkiye'deki sağlık sektörü piramidin en üstünde yer alan küçük bir kitle harici, tüm insanların hem cebindeki parasının ...
 • KENAN TEKEŞ YAZDI Ve Yaşam Devam Ediyor*
  Ölümü aradığı yol zikzaklıdır. Tozlu topraklıdır. İnsanın akan hayatı gibidir o yollar. Bedii’ye yaşamını sona erdirmeye neden olan mutsuzluk nedir?

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar