AYŞE ÖZLEM İNCİ'NİN SÖYLEŞİSİ

Yönetmen Matin: Otomatiğe Bağlanmış Hayatlar da Var Bu Şehirde

Ramin Matin, yeni uzun metraj filmi "Son Çıkış"ta insan üzerinden şehre bakıyor. Matin, bu filmi "otomatiğe bağlanmış hayatlarla yüzleşmek, düşürdürmek için" yaptığını söylüyor.
HÜSEYİN ŞENGÜL İLE SÖYLEŞİ

"Uçuşu Unutmamalıyız"

"Ben Marksizm’i ne tümden reddediyor ne de tümden kabul ediyorum. Bütün mesele Marx günümüzün sorularına ne ölçüde cevap veriyor, bunu bulup çıkarmak."
ÖZGÜR DUYGU DURGUN'UN SÖYLEŞİSİ

''Bir Kuşağın Kendi Karizmasını Kurabilmesi İçin Önceki Kuşaklara Meydan Okuması Gerek''

Boğaziçi Üniversitesi'nden Prof. Dr. M. Asım Karaömerlioğlu, "Eski gözlüklerle hayata bakarsanız ıskalarsınız" diyor ve bir kuşağın karizmasını kurabilmesi için önceki kuşaklara meydan okuması gerektiğini söylüyor.
MURAT TÜRKER YAZDI

IDFA, Her Şey ve Hiçbir Şey

31. IDFA'da denizcilik dünyasından sinemaya, yaşlılık hallerinden gençlik hezeyanlarına, müzikten modaya, gayet geniş bir spektrumla karşı karşıya kaldık, tadımlık bir seçki yaptık.

Tanıl Bora ile Yugoslavya Üzerine

Tanıl Bora'nın 1990'ların ilk yıllarında yayınlanan Yugoslavya konulu iki kitabının yeni baskıları yapıldı. Bu toprakları tanımak için okunması gereken iki kitap.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

 • ŞEYHMUS DİKEN YAZDI Şehirden Yol Ağıdı
  Farkına varırsın ki; yolda geçen zaman, alıp götürmüştür seni ve sana ait olanları. O şehir, artık senin şehrin değildir.
 • MERVE KÜÇÜKSARP YAZDI Yazarın Ruhunu Kemiren Yaraları
  Kör Baykuş okuru Doğu ile Batı arasında sıkışmış, hayatı boyunca hep "arafta" kalmış, yaşadığı yere kendini ait hissetmemiş, yazdıkları kendi ülkesinde yasaklanmış bir yazarın zihninin derinliklerinde ...
 • ŞADİYE DÖNÜMCÜ YAZDI "Genetik Havuzundan Çeyiz Sandığına: Migren"
  Her 5 kadın ve her 10 erkekten 1'ini etkileyen migrenin, herkesten daha kırılgan, detaycı, alerjik, mide-barsak, romatizmal ve uyku sorunu vb. olan bireylerin yaşadığı sorunların toplamı. ...
 • ADEM ÖZGÜR'ÜN SÖYLEŞİSİ "İnsan Ya Sistemle Entegre ya da Sorgulayan Bir Yaşam Biçimi Seçer"
  Mücahit Göker, 'Dara Hênî'de Kurmanci, Zazaki ve Türkçe bir repertuvarla dinleyicisine ulaşıyor. "İnsan ya sistemle entegre bir şekilde suyun akışına göre çevrildiği yöne gider ya da ...
 • BÜŞRA UYAR YAZDI İletişimin Manipülatif Gücü
  Burak Özçetin'in Kitle İletişim Kuramları kitabı, iletişimin manipülatif gücünü kuram ve modellerle örneklendirerek ortaya koyuyor.

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar