Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 25 Ağustos 2023 00:01
 ~ Son Güncelleme: 1 Eylül 2023 14:58
5 dk Okuma

İstanbul'da gazeteci grevi: "Sputnik çalışanları açlık sınırında yaşıyor"

Sputnik'te sendikalaştıkları için işten çıkartılan ve grev yapan gazetecilerin talebi ortak: İşlerinin iade edilmesi, TGS'yle yürütülen toplu iş sözleşmesi pazarlığına geri dönülmesi ve taleplerinin karşılanması. Günce Nur İnce, Harun Erözbağ, Nejdet Eksilmez anlatıyor.
İstanbul'da gazeteci grevi: "Sputnik çalışanları açlık sınırında yaşıyor"
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster

Nisan 2023'ten itibaren bianet'te sosyal medya editörü olarak çalışıyor. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 2019 mezunu. 

ilgili haberler
Sayfa Başına Git