Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 17 Aralık 2023 00:00
 ~ Son Güncelleme: 17 Aralık 2023 00:14
4 dk Okuma

KADINLARIN GÜNDEMİ

Sağlık çalışanını “öldürmekle” tehdit etmek suç değil mi?

Savcı için her ne kadar bir erkeğin bir kadını defalarca “tehdit etmesi”,  hatta devletin resmi kayıtlarına dahi bu söylemlerini geçirmesi, "bunu yapacağı anlamına gelmese" de psikiyatrist kadının yaşadığı korku ve endişe gerçek.
Görseli Büyüt
Sağlık çalışanını “öldürmekle” tehdit etmek suç değil mi?
Fotoğraf:csgorselarsiv.org
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git