Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 3 Mayıs 2023 00:00
 ~ Son Güncelleme: 3 Mayıs 2023 14:56
9 dk Okuma

3 MAYIS DÜNYA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ GÜNÜ

Seçimler Öncesi Gazeteciliğin Varlık Yokluk Mücadelesi

İktidarın deprem öncesi ve sonrası politikalarını eleştiren medya kuruluşlarının 14 Mayıs Cumhurbaşkanlık ve Parlamento Seçimleri öncesi zayıflatılması için, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) para cezalarıyla, Sulh Ceza Hakimlikleri de online sansürüyle seferber edildi.
Seçimler Öncesi Gazeteciliğin Varlık Yokluk Mücadelesi
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git