Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 28 February 2024 16:58
 ~ Modified On: 28 February 2024 17:20
2 min Read

THE DECISION MAY SET A PRECEDENT:

Male spouse having committed acts of torture during marriage will be punished

The 8th Criminal Chamber of the Court of Cassation overturned the acquittal decision of the 36th Primary Criminal Court of Anatolia, which acquitted the man systematically torturing his wife despite the evidence. Lawyer Fatma Hoşgör believes that this decision will set a precedent.
Enlarge Image
Male spouse having committed acts of torture during marriage will be punished
Photo: csgorselarsiv.org/ Hülya Çetinkaya
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

show more
Back to Top