Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 28 Şubat 2024 16:30
 ~ Son Güncelleme: 28 Şubat 2024 17:10
2 dk Okuma

Yargıdan emsal karar: Eziyet suçunu işleyen erkek eş cezalandırılacak

Yargıtay 8. Ceza Dairesi, Anadolu 36. Asliye Mahkemesi’nin karısına sistematik olarak eziyet eden erkeğe delillere rağmen verdiği beraat kararını bozdu. Avukat Fatma Hoşgör, kararın emsal olacağı görüşünde.
Görseli Büyüt
Yargıdan emsal karar: Eziyet suçunu işleyen erkek eş cezalandırılacak
Fotoğraf: csgorselarsiv.org/Hülya Çetinkaya
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
Sayfa Başına Git