Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 18 Aralık 2019 08:00
 ~ Son Güncelleme: 18 Aralık 2019 19:54
11 dk Okuma

EVRİM KEPENEK SORDU, AYLİN IŞIK CEVAPLADI

Kocasını Öldürmekten Yargılanıyor: Hapiste Olmasam Mezarda Olacaktım

Aylin Işık sistematik şiddet ve cinsel saldırıda bulunan kocasını öldürmekten yargılanıyor; "Öldürülen kadınların birçoğu boşanmak ve ayrılmak için mücadele veren kadınlardan oluşuyor. Önce ölümü göze alıp sonra boşanma istiyoruz".
Kocasını Öldürmekten Yargılanıyor: Hapiste Olmasam Mezarda Olacaktım
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git