Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 20 Mayıs 2019 14:15
 ~ Son Güncelleme: 27 Nisan 2020 15:14
4 dk Okuma

Diyarbakır’da Öldürülen Kadın Avukatı İki “Koruma Kararı” da Koruyamadı

Diyarbakır Barosu Kadın Hakları Merkezi, tüm baroları erkek şiddetine karşı ortak hareket etmeye çağırdı. İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi de, Türkiye'ye uluslararası sözleşmelerde taahhüt ettiği görevleri yerine getirmesi için çağrı yaptı.
Diyarbakır’da Öldürülen Kadın Avukatı İki “Koruma Kararı” da Koruyamadı
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git