Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 15 Nisan 2024 15:31
 ~ Son Güncelleme: 15 Nisan 2024 17:11
4 dk Okuma

"FAİLLER BULUNSUN, CEZALANDIRILSIN"

Avukatlar, Medet Serhat’ın mezarına saldırıyı yargıya taşıdı

İHD, TOHAV ve ÖHD’li avukatlar, avukat Medet Serhat’ın mezarına saldıranların bulunması ve cezalandırılması talebi ile savcılığa başvurdu. Ayrıca, avukatlar, Zincirlikuyu’daki Serhat’ın mezarı başından seslendi: “Saldırılar aynı zamanda toplumsal hafızaya saldırı niteliği de taşıyor.”
Görseli Büyüt
Avukatlar, Medet Serhat’ın mezarına saldırıyı yargıya taşıdı
Fotoğraf: Gonca Deniz Yılmaz
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Mart 2024 bianet stajyeri. 

ilgili haberler
Sayfa Başına Git