Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 17 Nisan 2024 08:14
 ~ Son Güncelleme: 18 Nisan 2024 09:05
3 dk Okuma

NEKROPOLİTİKA ÖRNEĞİ/ MEDET SERHAT’IN MEZARINA SALDIRI:

Rumet Serhat: Babamın mezarı da ailemiz de yalnız değil

Katledilen babası Medet Serhat’ın Zincirlikuyu’daki mezarına yapılan saldırıya dair konuşan Rumet Serhat, "O kadar büyük bir kötülük ki 1982 Anayasası'nı yazanlar bile bu kadar kötülük olacağını düşünmemiş. Böyle bir kötülük yapılabileceğini düşünememiş. Hukukta bu anlamda büyük boşluk var" diyor.
Görseli Büyüt
Rumet Serhat: Babamın mezarı da ailemiz de yalnız değil
Fotoğraflar: Gonca Deniz Yılmaz
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git