Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 26 Mayıs 2024 00:00
 ~ Son Güncelleme: 26 Mayıs 2024 00:01
4 dk Okuma

KADINLARIN GÜNDEMİ

Gültan Kışanak: Kadınları hapsedecek tel örgü, demir kapı yok

TJA’lı kadınların Karşı Sanat Galerisi’nde düzenlediği “Mahpusta Kadın Olmak Çalıştayı”nın kitap tanıtım toplantısında mahpus kadınların sesleri ile cezaevi dışındaki kadınların sesi buluştu: Korku duvarını aştık.
Görseli Büyüt
Gültan Kışanak: Kadınları hapsedecek tel örgü, demir kapı yok
Fotoğraf ve video: Evrim Kepenek/bianet
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
Sayfa Başına Git