Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 21 Ocak 2021 10:37
 ~ Son Güncelleme: 21 Ocak 2021 13:40
4 dk Okuma

Cezasızlığın sembolü: Gazetecilere saldırılar

Gazetecileri Koruma Komitesi Türkiye Temsilcisi Özgür Öğret "Türkiye'de gazetecileri hedef alan fiziksel saldırılarla sıklıkla karşılaşılmasının nedenleri arasında cezasızlık ve siyasi figürlerin basın karşıtı, talep edilen çizginin dışında gazetecilik yapan medyayı kriminalize eden ifadeleri önemli yer tutuyor" diyor.
Cezasızlığın sembolü: Gazetecilere saldırılar
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git