Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 12 Mart 2021 12:24
 ~ Son Güncelleme: 12 Mart 2021 15:20
6 dk Okuma

SALDIRIYA UĞRAYAN GAZETECİLER ANLATIYOR

"Bir gazeteciyi yaralamanın cezası 4500 liraymış"

Gazeteci Can Dündar, Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, Odatv yazarı Sabahattin Önkibar, Akdeniz'de Yeni Yüzyıl yazarı İdris Özyol, Korkusuz yazarı Ahmet Takan ve Karacabey Yörem gazetesi imtiyaz sahibi Şaban Önen yaşadıkları fiziki saldırılardan sonraki cezasızlığı anlatıyor.
"Bir gazeteciyi yaralamanın cezası 4500 liraymış"
Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda...

Haziran 2018'den bu yana bianet muhabiri. 2013'te bianet'te staj yaptıktan sonra bianet'in projelerinde de yer aldı. Expression Interrupted, susma24.com, Jıneps, Inside Turkey, tol.org gibi platformlarda haber ve makaleleri yayınlandı. İfade özgürlüğü alanında birçok haber ve makaleye görüş verdi. Yazıları İngilizce başta olmak üzere Fransızca, İtalyanca ve Çerkesceye çevrildi. 8 Mart 2018’deki Feminist Gece Yürüyüşünde çektiği fotoğraflar İstanbul Büyükşehir Belediyesince sergilendi. Erciyes Üniversitesi Gazetecilik mezunu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git