Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 14 Kasım 2022 16:44
 ~ Son Güncelleme: 15 Kasım 2022 10:40
5 dk Okuma

“CANLI BOMBA SALDIRISINDAN SAĞ KURTULDUM”

Avukat Jiyan Tosun: Devlet yetkilileri bilgilerimi yaydı

İstiklal’deki patlama sonrası hedef gösterilen avukat Jiyan Tosun, kişisel bilgilerinin resmi kurumlarca üçüncü şahıslarla paylaşıldığını söyledi. Avukat Jiyan Kaya ise İstanbul Valiliği ve Süleyman Soylu’nun derhal açıklama yapması gerektiğini belirtti. İHD Eş Genel Başkanı Keskin, “Can güvenliğimiz yok” dedi.
Avukat Jiyan Tosun: Devlet yetkilileri bilgilerimi yaydı
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git