Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 17 Şubat 2014 00:00
 ~ Son Güncelleme: 18 Şubat 2014 19:06
4 dk Okuma

DİLŞAH ÖZDİNÇ YAZDI

Çocuk Haklarının İhlal Edilmesine İzin Vermeyin

Çocukların çalıştırılması ya da yaşam hakkının ihlal edildiği gibi haberlerle karşılaştığımızda eleştiriyoruz elbette. Ama yeterli değil, çocukların haklarını korumak toplumsal bir sorumluluk, harekete geçmeliyiz.
Çocuk Haklarının İhlal Edilmesine İzin Vermeyin
Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümlerinden mezun oldu. Basın ve Radyo dallarında üç kez Genç Gazeteciler Ödülü aldı. Çeşitli...

Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümlerinden mezun oldu. Basın ve Radyo dallarında üç kez Genç Gazeteciler Ödülü aldı. Çeşitli programlarda metin yazarlığı yapmasının yanı sıra Türkiye’de ilk kez Köy Enstitülerini konu edinen ve 2012’de gösterime giren "Toprağın Çocukları" isimli filmin senaryosunu yazdı. Kültür Bakanlığı'ndan destek alarak yaptığı "To Çiçeği" isimli belgeseli ise Türkiye’de pantomim sanatını konu edinen ilk belgeseller arasında. 2016 yılında Momo Yazı Enstitüsünü kurdu, yetişkinler ve çocuklarla Resimli Çocuk Hikâyeleri Atölyesi yapmaya başladı. YKY’den çıkan kitapları:

"Kapıyı Çalan Sürpriz", "Şapkadan Çıkan Sürpriz", "Bacadan Düşen Sürpriz"

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git