Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 16 April 2010 10:53
 ~ Modified On: 30 October 2013 23:58
2 min Read

Journalist Convicted for Anecdote about PM Erodoğan

Journalist Mustafa Arıgümüş received a prison sentence of eleven months and 20 days because of alleged insult of PM Erdoğan in a published anecdote. Sevda Turaçlar from Adana was convicted for the same offence. A similar case of journalist Kaşkar from Milas is still pending.
Journalist Convicted for Anecdote about PM Erodoğan
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top