Search Homepage
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Show menuHide menu
Date published: 30 September 2009 11:31
 ~ Modified On: 29 October 2013 23:57
2 min Read

PARLIAMENTARY IMMUNITY

Court Requested to Bring in DTP MPs by Force

The court decided to bring in DTP members Emine Ayna and Selahattin Demirtaş by force and to issue a new notification for Ahmet Türk. Prof. Dr. Kaboğlu suggested to solve the problem of the MPs immunity by the removal of article 14 concerned with an exception for "terror crimes".
Court Requested to Bring in DTP MPs by Force
İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi...

İstanbul Üniversitesi Fransız Filolojisi Bölümü'nden mezun. 1996'da muhabiri olduğu uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütünün Türkiye temsilcisi olarak çalışıyor. 1999'dan beri İPS İletişim Vakfı'nın projesi olan bianet sitesinde, Hukuki Destek Masası koordinatörü, ifade özgürlüğü editörü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. 4.800'den fazla imzalı haber ve makalesi bulunuyor. Bizim Gazete ve Güncel Hukuk dergisi için haber ve makaleler yazdı. Halen bianet'te Medya Gözlem Raporları'nı hazırlıyor.

show more
related news
Back to Top