21 Mayıs 2014 Çarşamba

• 30 Mart’ta Katılım Nasıl Yükseldi?
    Her 100 sandıktan 5’inde, seçmenlerin seçime katılma düzeyi yüzde 99 ve üzerinde bir oranla gerçekleşmiş. Yani 284 kayıtlı seçmenden sadece 2’si, ......

25 Mart 2014 Salı

24 Mart 2014 Pazartesi

20 Mart 2014 Perşembe

• Yerel Seçimlerde Van
    2011 seçimi sonuçlarına göre 2014 yerel yönetim seçimleri BDP’nin AKP ile yarışacağı bir seçim olarak görünüyor. ...
  • Yerel Seçimlerde Konya
    Konya’nın önemi, Büyükşehirler içinde AKP’ye en yüksek düzeyde oy veren il olmasından geliyor. Çünkü hangi politikanın nerede nasıl yansımalar bulduğu ve ......

19 Mart 2014 Çarşamba

• Yerel Seçimlerde Ordu
    Seçimler kır ve kent bütünlüğünde yapılacak. AKP’nin oy oranı bu kesim toplamında rakip partilerin oylarından çok daha fazla. Bu noktada akla ......
  • Yerel Seçimlerde Samsun
    AKP Samsun’da belediye başkanlıklarını kazandığı ilçelerde yüksek oy farkıyla seçimi kazanırken, kaybettiği ilçelerde ise düşük oy oranı farkıyla seçim yitiriyor. Bu ......

18 Mart 2014 Salı

• Yerel Seçimlerde Kocaeli
    2014 yerel yönetim seçimlerine Kocaeli’nde 2007’den 2011’e yaşanan seçim sonuçlarından hareketle bakılınca AKP tekleşmiş bir siyasi güç olarak çıkıyor. ...
  • Yerel Seçimlerde Sakarya
    2014 yerel yönetim seçimleri, 2007’den 2009 ve 2011 uzanan seçim sonuçlarından hareketle yordanmaya çalışıldığında Sakarya’da AKP’nin tek ve rakipsiz olduğunu söylemek ......

17 Mart 2014 Pazartesi

• Yerel Seçimlerde Manisa
    Manisa'nın kentsel kesimindeki 20,6 puanlık bir seçmen kitlesi (MHP+Diğer Partiler+Seçmeyenler) belediye başkanlığı seçimlerini belirleyecek önemli bir güç ve yönü belirsiz bir ......
  • Yerel Seçimlerde Mersin
    Mersin seçimlerinde seçim sonucunu en büyük oranda belirleyecek seçmen kitlesi, mümkündür ki, 2011’de MHP’ye oy vermiş seçmenler olacaktır. ...

14 Mart 2014 Cuma

• Yerel Seçimlerde İzmir
    İzmir'de seçmeyenlerin CHP seçmenlerine, CHP ve AKP dışındaki partilere ya da bağımsızlara oy veren seçmenlerin ise AKP seçmenlerine daha yakın toplumsal ......
  • Yerel Seçimlerde Aydın
    2014 seçimlerinde CHP’nin kendi yanına göreli olarak daha kolay çekebileceği 15 puanlık bir seçmen kitlesi olduğu görünüyor. Bu kitle 2011'de sandık ......

13 Mart 2014 Perşembe

• Yerel Seçimlerde İstanbul
    İstanbul'da AKP ya da CHP’ye oy vermeyenlerden oluşan siyasal kesim, toplam seçmenlerin üçte birini oluşturan ve seçimi etkileyebilecek potansiyele sahip önemli ......
  • Yerel Seçimlerde Tekirdağ
    Tekirdağ’da CHP ve AKP farklı toplumsal kesimlerin partileri değil, benzer toplumsal kesimlerin her iki partiye de oy veriyor. ...

12 Mart 2014 Çarşamba

• Yerel Seçimlerde Urfa
    2011 seçim sonuçları 2014 Urfa yerel yönetim seçimlerinde de yinelenecek olursa bu; toplumu kutuplaştırıcı politikanın başarısı ve çatışmacı bir yaklaşımın Urfa ......
  • Yerel Seçimlerde Antep
    AKP’ye oy vermiş seçmen dışındaki kitlenin gücü, kendi aralarında bütünleşmedikçe ortaya yeni bir yapının çıkarılabilme olasılığı, Antep’de neredeyse sıfıra eşit. ...

11 Mart 2014 Salı

• Yerel Seçimlerde Eskişehir
    Eskişehir’de önemli bir yarışma yaşanacakmış gibi görünüyor. Bu öngörünün kaynağı AKP ile CHP arasında 7,4 puanlık oy farkının olması. ...
  • Yerel Seçimlerde Denizli
    Denizli’de 2014 yerel yönetim seçimlerinde sonuca etki edecek AKP ve CHP - MHP açılarından farklı etmenler var. ...

10 Mart 2014 Pazartesi