GALATASARAY'DA 500. HAFTA

Video-Haber: Dört Dakikada 500 Hafta

Cumartesi Anneleri/Cumartesi İnsanları 500 haftadır kayıpların akıbetinin açıklanıp faillerin yargılanması talebiyle meydanda. 500 haftadan görüntüler, sesler ve fotoğraflarla bir video hazırladık.

Galatasaray'ın Kadınları

18 yıl önce Pazartesi'de Filiz Koçali, Hanım Tosun, Elif Tekin, Hasena Türkoğlu, Filiz Karakuş, Nimet Tanrıkulu, Nadire Mater, Sonat Zelyut, Erkan Kayılı ve Ahmet Çakmak Cumartesi oturmalarını anlatıyorlar.
RUKEN ŞAHAN YAZDI

Yakın Bir Efsane: Beritan

Efsanelerin yarattığı gelenekler vardır bu topraklarda. Efsaneler tanrısaldır, yaratanı insandır. Deniz, Mazlum, Beritan, Zilan gibi… İşte bugün Kobane’de direnen kadınlar böyle bir gelenekten gelmekteler.
MEHMET YEŞİLTEPE YAZDI

Ağırnaslı’nın Ardından

Bir çeşit Neverland’dir Ağırnaslı’nın gittiği Kobanê. Büyümemek, çocuk kalmak her devrimcinin özelliği. Ucu sonsuzluğa uzanan bir süreçse hayatın diyalektiği, Kobanê’ye gidip dönmemek neden ölüm olsun ki?

7 Kadın, 7 İlham Verici Hikaye

ABD'de Müslüman ve engelli bir komedyen, Gazze'de bir fotomuhabiri, Suudi Arabistan’da araba kullanmaya “cüret eden” bir kadın, 30 yaşında feminist bir blogger, şizofreni teşhisi konulan bir psikolog ve anatomi kader değildir diyen bir tarihçi... Kadınlar anlatıyor.

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar