ECE TEMELKURAN'LA SÖYLEŞİ

23 Yaşında İhtiyar Bir Yazar 20 Yıl Sonra Kaç Yaşında Olur?

Ece Temelkuran, kitap serüveninden, sevdiği şehirlere, Türkiye’nin farklı hallerine uzanan sohbette "Kadınsan bu ülkede sevilmek zor, saygı duyulması neredeyse imkansız. Bu ülke ancak öldürdükten sonra sever insanı" diyor.
BURCU KARAKAŞ “90'LI YILLARDA GAZETECİLİK” KİTABINI ANLATTI

"Ben Ne Anlatmışım, Bugün Neler Oluyor?"

90'lı yıllarda gazeteciliğin nasıl yapıldığını 11 haberci ile konuşan Burcu Karakaş “Bugün aynı sorunları yaşıyoruz" diyor.
FUNDA DÖRTKAŞ YAZDI

Bir Tebessüme Ortaklığımız: Kemal Sunal

Bir Kemal Sunal filmi izlesek her şey geçecek sanki. Ne desek hatırlatmış oluruz sakin tebessümüyle yeryüzünden geçen Kemal Sunal’ı?
TUĞÇE ISIYEL YAZDI

Mutluluk Fetişizmi

Sadece mutluluk için yaşamak, yalnızca birkaç kısa an için yaşamak ve geri kalanı da çöpe atmak anlamına gelebilir. Bu durum ise mutsuzluğun, mutluluğun sona erdiği an başlamasını kaçınılmaz kılabilir.
EZGİ DURMAZ LÜBNAN'DAN YAZDI

Beyrut'ta Halka “Yer” Yok

Siyasi liderlerin aynı zamanda ülkenin milyarderleri olduğu Lübnan’da yalnızca Beyrut değil her şehirde kamuya ait alanlar yağmalanmış.

Haberler

 • 670 KİLOMETRELİK BİR YOL HİKAYESİ: SANTİAGO YOLU 1 Düşten Gerçeğe
  Füsun Erdoğan, Fransa-İspanya sınırından başlayıp İspanya'nın Atlas Okyanusu kıyısındaki Fisterra'ya kadar 670 kilometre yürüdü. Pireneleri ve Galiçya dağlarını aştığı, Bask ülkesini boydan boya geçtiği gezisini bianet ...
 • SERCAN ENGEREK YAZDI İhmal, “Kader”, Yoksulluk ve Ölüm
  Yaşanan her adaletsizlikten sonra “Türkiye bir hukuk devleti değil mi?” gibi bir soru bile artık yaşananları ifade edemez olur.
 • ŞEYHMUS DİKEN YAZDI Sonsuza Dek mi Sürer, Asla!
  Kelimeler, bize sadece gerçekliği bağışlamakla kalmaz, bizim için gerçekliği savunabilir de…
 • ŞADİYE DÖNÜMCÜ YAZDI Kronik Hastaya Bakım Vermek: İnsan Kendi Kalır Sonunda
  Hastaya bakım verenlerin öncelikle kendini dinlemesi, duyması, görmesi, kendi yüreğine dokunması kısacası kendini değerlendirmesi ve harekete geçmesi öncelikli olmalı.
 • KENAN TEKEŞ YAZDI Bir Film, Bir An: Şarlo Hitler'den Öcünü Aldı
  Şarlo, nerede olursa olsun, güneşin doğduğu, bulutun yağmur olduğu, gecenin gündüze, gündüzün de geceye kavuştuğu gökyüzü altında zalimlere ve diktatörlere karşı birleşin diye ses olur.
 • AYKAN SEVER YAZDI Kolombiya’nın “Eksik Barış”ı Başladı
  Bütün bu yozlaşmanın ortasında, şiddetle sindirilmiş ve siyasetten soğutulmuş halkı, “barış” ve devrimcilerin uğraşı ayağa kaldırabilecek mi, zamanla göreceğiz.
 • MURAT TÜRKER YAZDI Amsterdam ve IDFA'dan İzlenimler
  İspanya, İzlanda ve ABD ortak yapımı, IDFA'nın sonunda açıklanan gayet prestijli seyirci ödülünü kazandı. Orijinal olma iddiasını pek taşımamasına rağmen amacına kesinlikle ulaşan belgeselin Türkiye'de de ...

Sanal Kütüphane

  Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar