WENDY MK SHAW YAZDI

Barışçıl Bir Girişim Olarak Yazı Yazmak

Sanat tarihi öğretmem gerekirken neden yazı yazmayı öğretmeye çalışıyorum...
MURAT TÜRKER YAZDI

Deniz Körlüğü

Freightened - The Real Price of Shipping adlı belgesel taşımacılık sektörünü afişe ederken, küreselleşme coşkusu içinde yerel ürünlere göre çok daha ucuza satılan malların, uzaklardan bize ulaştırılmasının gerçek bedeli konusunda seyirciyi uyarıyor.
NİHAT GÜLTEKİN YAZDI

Agiri Sahipsiz Değildir

İlk kez bu savaşta, Kürdistan’ı işgalden kurtarma ve bağımsız bir Kürt devleti kurma amacı açık bir şekilde Kürt ve dünya kamuoyuna deklare edilmişti. Kürt ulusal kurtuluş mücadelesinde ilk kez eğitimden geçirilmiş, üniforma giyen düzenli bir ordu kurulmuştu.
NAMİ TEMELTAŞ YAZDI

Mücadelenin Simgesi: İqbal Masih

“Şimdi işler değişti. Eskiden ben patronlarımdan korkuyordum. Şimdi onlar benden korkuyor" demişti. Kısa süre sonra öldürüldü. Katil bir çocuk köle çalıştırıcısıydı. Olayın üzeri kapatıldı.

“Kıyafeti O Kadının Kimliği Değildir”

Jin Fikirler imzasını taşıyan toplumsal cinsiyet temalı videolar ve Bedenimin Ne Kadarı Benim, Alışagelme, Jön Diye Sana Derler, Ayıptır Söylemesi, Jin Team’in yaratıcılarının “çektikleri”!

Haberler

 • ŞEYHMUS DİKEN YAZDI İradeye “Kayyum” Müdahilliği!
  Halkın tercihleri ile seçilip meşruiyet kazanmış yerel yönetimlere, yetkisi sadece kendisini atayanlara vereceği hesap üzerinden sınırlı olan ve yönetsel meşruiyeti peşinen kabul görmeyecek bir atanmış kayyum ...
 • ÖZDEN ŞENER YAZDI “Etnik Siyasete Son”
  TTB, Meclis içindeki ve dışındaki muhalefet partileriyle, diğer sağlık örgütleriyle, sendikalarla birlikte bir direnç odağı olarak mücadeleyi güçlendiriyor. İktidarın güdümündeki bir TTB bunu yapabilir mi?
 • F: ÇAĞDAŞ İSLİM YAZDI Nedim Gürsel’in İtalya’sı
  Yazar Nedim Gürsel’le Bana İtalya’yı Anlat adlı kitabını konuştuk: “Bu kitabı yazmak bir anlamda İtalya’ya olan borcumu ödemekti. ‘Üstü kalsın’ diyebilmekti.”
 • SALİHA YADİGÂR YAZDI Ülkü’nün Sonsuz Gülümsemesi
  Ülkü'nün öyküleri, şiirleri, ona dair anılar; onun ölümsüzlüğünün canlı kanıtları…

Sanal Kütüphane

  Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar