GALATASARAY'DA 600. HAFTA

Kayıp Davalarının ve Soruşturmalarının İnfografiği

Hakikat Adalet Hafıza Merkezi’nin ve İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi’nin yayınladığı rapor ve verilerden yola çıkarak zorla kaybedilmelerin hukuki boyutunu infografiğe yansıttık.

Malavili Kabile Şefi Anlattı: Kız Çocuklarının Evlendirilmesini Nasıl Engelledim

Uluslararası Hrant Dink Ödülü’nü alan Malavi'de Dedza Bölgesinin şefi Theresa Kachindamoto, “Mücadele ederken sakın geri dönüp arkanıza bakmayın, yoksa düşersiniz" diyor.
ŞEYHMUS DİKEN YAZDI

İletişim Yayınları Abisini Kaybetti

Yaşını hiç sormadım. Belki de yaşıttık. İlk tanıştığımız günden beri kendisine “Nihat Abi” diye hitap etmek içimden geldi öyle de yaptım.
KENAN TEKEŞ YAZDI

Bir Film, Bir An: Yaşamadım ki Yaşım Olsun

Adı Yusuf… Durmadan çekiştirip duran kaderinden olsa gerek soyadı da Kara… Yusuf Kara… Kaderi bu ya çekiştirip durur… Diyarbakırlı.
AF ÖRGÜTÜ'NDEN VOLKAN GÖRENDAĞ YAZDI

Mültecilerin Çukurova'da Hayatta Kalma Mücadelesi

Tarım işçisi mültecilerin barınma ve çalışma koşulları başta olmak üzere, temel ihtiyaçlarını ne ölçüde karşılayabildiklerini gözlemlemek üzere Çukurova'da tarım işçilerinin yoğun olarak yaşadığı bölgeyi ziyaret etme fırsatı bulduk.

Haberler

 • EDA KÖPRÜ YILMAYAN YAZDI Kitapçıklı Eğitim
  Kitapçığın kapağında Türk bayrağı ve cami fotoğrafı yer alıyor. Bu fotoğraf AKP’nin seçim çalışmaları sırasında yayınladığı daha sonra yasaklanan reklam filmini hatırlatıyor
 • MURAT TÜRKER YAZDI GIRL POWER
  "Erkeklerin boyunduruğundaymış gibi görünen alanlara girmenin hiç bir mahsuru yok. Ne yani, grafiti yazmak için bir penise mi ihtiyaç var?"
 • YILDIZ POLAT TAŞ YAZDI Kapitalizmin Oyuncakları ve Çocuklar
  Geleceğin belirleyicisi çocuklar için kapitalizm bu kadar çalışırken, biz ebeveynler ve diğer yetişkinler ne yapıyoruz?
 • AYKAN SEVER YAZDI Kolombiya: Eksik Barış
  Geçtiğimiz haftalarda Coca Cola dahil elli yedi şirkete paramiliterleri finanse etmekten dava açıldı. Ama ne gam. İnsan hayatı ne de olsa sudan ucuz. Parası neyse öderiz ...
 • BİANET'TE STAJYER OLMAK Köprüler İnşa Etmek
  Şüphesiz burada çalışanlar sayesinde bir sürü şey öğrendim. Sadece Türkiye’ye ilişkin değil; Türkçe, Kürtçe ve hatta İngilizce alanlarında bile.
 • NAMİ TEMELTAŞ YAZDI Ne Yapmalı?
  Düşünce, inanç ve kimliklerimizden taviz vermeden hayalimizdeki Süpermen’in bir an önce gelip bizi bu dertlerden kurtarmasını bekliyoruz!
 • ROBER KOPTAŞ YAZDI Olimpiyat Tarihinin Gayrı Resmi Sayfası
  Osmanlı ülkesinde yaşayan farklı milletler arasında Olimpiyatlara ilk katılanların Ermeniler olması, sportmen bir nesil yetiştirmek için gösterilen yoğun çabaların bir sonucuydu.

Sanal Kütüphane

  Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar