GÖNÜL İLHAN SÖYLEŞİSİ

"Her Yer Park Olsa"

Serdar Türkmen ile siyasi iktidarların çocuk şarkılarıyla ilişkisini ve Bilmiş Çocuğun Şarkıları’nı konuştuk. Bomba Yapan Bay Bilgin, Her Yer Park Olsa ve diğer şarkılar...
FİLİZ GAZİ YAZDI

Dedik Gitti: Celladına Âşık Aleviler

Gülfer Akkaya Sır İçinde Sır Olanlar adlı kitabında 13 Alevi kadınla konuşmuş. Her biri çeşitli şekillerde politika yapmış, erkek siyaset alanını zorlamış kadınlar...
SARKİS SEROPYAN'DAN

Klişeciliğin Son Mohikanları

Klişeciliğin son ustalarından Artaki Usta adıyla da bilinen Harutyun Eğlence hayatını kaybetti.
ŞEYHMUS DİKEN’DEN

Dengêk Bidin Şengalê û Rojava!

Burca yanaştım ve anlayacağı dilde sordum. Ne diyorsun ey taş? Dile geldi ve dedi ki; “Bedenimden kan sızıyor, kan. Soranlara bakmayın kan sızdığına kızılcık şerbeti içtim ondandır. Haydi, herkes yoluna!”
CAVİT IŞIK YAVUZ YAZDI

Kömürlü Termik Santrallerin Sağlığa Etkileri

Her şeyin fiyatının bilindiği ama neredeyse hiçbir şeyin değerinin bilinmediği bu çağda, enerjiye sermaye gözüyle değil halk sağlığı gözlüğüyle bakmanın zamanı artık.

Haberler

 • MURAT TÜRKER'DEN Modernizasyonun Bedeli
  Belgeselci Kelvin Kyung Kun Park Bir Demir Rüyası’nı çekerken kameralarını tersane işçilerine yönlendirdiğinde ülkenin en antik duvar çizimlerindeki balina avcılığına ve etrafında oluşan ritüellere gönderme yapıyor. ...
 • MUSTAFA SÜTLAŞ'TAN tıpta l.da vinci kodu’nun gösterdikleri
  “sanki o, resimleriyle başka şeyler söylemek istiyordu, bambaşka şeyler, nasıl söylesem sanki birilerinin yalancılığını, bir şeyleri örtbas ettiklerini anlatmak istiyordu. sanki dalga geçiyordu bir şeylerle.”
 • BİANET’TE STAJYER OLMAK Gazetecilik Adına Hiç Bitmeyecek Bir Başlangıç
  bianet’teki habercilik eğitimimin hızlandırılmış bir şekilde başladığını anlamıştım ilk gittiğim haberde...
 • KENAN TEKEŞ YAZDI Neden Gülmüyorsun Sinema?
  Ken Loach, Kim Ki-Duk, Jean Luc Godard... 13. Filmekimi başlıyor.
 • OHO 2014'ÜN ARDINDAN OHO'dan Önce-Sonra
  Okuldan Haber Odası’na programına katılmam, unutmayacağım bir deneyim olmasının yanısıra habercilik üzerine düşüncelerimde bir dönüm noktası oldu.
 • bianet Bu Filmleri İzledi
  Bu hafta izlediğimiz filmler: Hotel Lux, Hayat Var, Dünyada 20.000 Gün, Eastwick Cadıları, Deccal, Belleville'de Randevu.

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar