Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 24 Haziran 2021 00:00
 ~ Son Güncelleme: 25 Temmuz 2021 00:26
13 dk Okuma

TÜRKİYE'DE ÖLÜyE YÖNELİK ŞİDDET-2/ ÖZGÜR S. GÖRAL

Zorla kaybetmeler, 9 ülke, şiddet ve mücadele

Dünya çapında kaybedilenlerin yüzde 87'si erkek, kayıplar mücadelesinin yürütücüleri ise meseleyi politize edenler, kişisel deneyimlerini politikleştirenler ve adalet talebini dile getirenler kadınlar.
Zorla kaybetmeler, 9 ülke, şiddet ve mücadele
Araştırmacı, akademisyen, Paris VIII Üniversitesi’nde çalışıyor. Hafıza Merkezi'nin kurucularından. İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi'nde dersler verdi. “Kürt Meselesindeki Çatışma Bağlamında...

Araştırmacı, akademisyen, Paris VIII Üniversitesi’nde çalışıyor. Hafıza Merkezi'nin kurucularından. İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi'nde dersler verdi. “Kürt Meselesindeki Çatışma Bağlamında Zorla Kaybetmeler ve Zorla Yerinden Etme: Marjın İçinde Kayıp, Yas ve Politika/ Enforced Disappearance and Forced Migration in the Context of Kurdish Conflict: Loss, Mourning and Politics at the Margin” (2 017) başlıklı doktora tezini Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales'de (EHES) yazdı. Saint-Joseph Fransız Lisesi, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu. "Erken dönem cumhuriyette çocuk suçluluğu ve ıslahevleri" başlıklı yüksek lisans tezini Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü'nde yazdı. 

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git