Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 19 Kasım 2011 00:00
 ~ Son Güncelleme: 31 Ekim 2013 00:18
6 dk Okuma

YAŞAR AYDIN'DAN

Yarım Asırlık Bir Göç Öyküsü

Türkiyeli göçmenler, son 50 yılda toplumsal ilişkileriyle, siyasal ve ticari etkinlikleriyle, müzikleriyle, sembolleriyle, bankalarıyla, işyerleriyle, kahvehaneleriyle ve insan manzaralarıyla Almanya ile Türkiye arasında ulus aşırı bir alan yaratmışlardır.
Yarım Asırlık Bir Göç Öyküsü
Berlin'deki Stiftung Wissenschaft und Politik (SWP) araştırma enstitüsünde uzman. Hamburg Üniversitesi’nde (Almanya) sosyoloji ve iktisat bilimi öğrenimi gördü. Lancaster Üniversitesi’nde (İngiltere) sosyoloji dalında yüksek lisans...

Berlin'deki Stiftung Wissenschaft und Politik (SWP) araştırma enstitüsünde uzman. Hamburg Üniversitesi’nde (Almanya) sosyoloji ve iktisat bilimi öğrenimi gördü. Lancaster Üniversitesi’nde (İngiltere) sosyoloji dalında yüksek lisans yaptı. Hamburg Üniversitesi'nde "Bir Sosyal Kurgu Olarak Yabancılığın Analizi ve Eleştirisi” başlıklı teziyle doktorasını tamamladı. "Türkiye’nin Dış Türklere Yönelik Politikası" konulu bir araştırmayı yürütüyor. Ayrıca Evangelische Hochschule für Sozial Arbeit und Diakonie isimli yüksek öğrenim kurumunda sosyoloji dersleri veriyor. Yabancılık ve göç hakkında iki kitabı bulunan Aydın’ın, editörlüğünü yaptığı bir popüler kültür kitabı, ayrıca  Almanca, İngilizce ve Türkçe bilimsel makaleleri ile güncel konularda Almanca ve Türkçe gazete yazıları bulunuyor. 

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git