Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 1 Mayıs 2024 00:00
 ~ Son Güncelleme: 1 Mayıs 2024 00:04
6 dk Okuma

Türkiye'de rejimlerin bekası Taksim Meydanı

Taksim Meydanı toplumsal hafızanın en önemli mekânlarındandır. Tarihsel olarak hiçbir zaman demokratik rejimlerin muhatabı olamayan meydan, dönemin rejimleri tarafından asimilasyona tabi tutulmaktan kurtulamamıştır.
Görseli Büyüt
Türkiye'de rejimlerin bekası Taksim Meydanı
*1 Mayıs öncesi Taksim Cumhuriyet Anıtı, 30 Nisan 2024 (Fotoğraf: Anadolu Ajansı)
  Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü Fen Bölümü mezunu. TÖB-Der üyesi, 90’lı yıllarda Devrimci Öğretmenlerin örgütlenmesinde aktif görev aldı. Kamu çalışanlarının sendikal mücadelesinde önemli yeri olan Eğit-Sen’in...

 

Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü Fen Bölümü mezunu. TÖB-Der üyesi, 90’lı yıllarda Devrimci Öğretmenlerin örgütlenmesinde aktif görev aldı. Kamu çalışanlarının sendikal mücadelesinde önemli yeri olan Eğit-Sen’in kurucusu oldu. Siyami Erdem ve Cafer Yıldırım’la birlikte hazırladığı Eğitim Emekçileri Tarihi (Encümen-i Muallimin’den  Eğitim-Sen’e) kitabı 1995'te yayınlandı. 2.ve 4. Dönem KESK genel Başkanlığı yaptı. Kasım 2010'da KESK’de çalışan kadına yönelik taciz iddiasında kadının beyanı doğrultusunda örgütsel hukukun işletilmesini talep etti. Talebin yönetim kurulunca ret edilmesi üzerine KESK genel başkanlığından istifa etti. Özgürlükçü Sol haber sitesini kurdu. Site mahkeme kararı ile kapatıldı. Demokrat haber ve bianet’te yazıyor.

Devamını Göster
Sayfa Başına Git