Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 22 Ağustos 2023 00:01
 ~ Son Güncelleme: 22 Ağustos 2023 03:31
6 dk Okuma

Türkiye'de kayıtdışı istihdamın bin bir hali var!

Türkiye'deki kayıtdışılık sorunu "istihdamdakilerin kayıtdışılık sorunundan daha büyük boyutlardadır." Mülteciler hariç 85 milyon nüfusun 65 milyonunun çalışma çağında (15+) olduğunu, bunun içerisinde yüzde 53'ünün işgücüne katıldığını, geriye kalan yüzde 47'sinin ise katılmadığını görüyoruz.
Türkiye'de kayıtdışı istihdamın bin bir hali var!
İstihdam uzmanı, yazar. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı’nda “Erkeklik Krizi ve İşsizlik” bitirme teziyle yüksek lisans yaptı. TODAİE...

İstihdam uzmanı, yazar. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı’nda “Erkeklik Krizi ve İşsizlik” bitirme teziyle yüksek lisans yaptı. TODAİE kapsamında “Devşirme Milliyetçilik: Yurttaşlığı Değiştirilen Sporcular” master tezi ve Ankara Üniversitesi Siyaset Anabilim Dalı’nda “Ulus, Devlet ve Din İlişkileri” doktora tezine devam ediyor. İŞKUR Genel Müdürlüğü’nde İstihdam Uzmanı olarak 11 yıl görev yaptı. 6 Ocak 2017 tarihli, 679 Sayılı OHAL KHK’si kapsamında "iş bulma kurumu tarafından işsiz bırakıldı.” KESK’e Bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) işyeri temsilcisiydi.

 

Devamını Göster
Sayfa Başına Git