Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 27 Ekim 2018 00:00
 ~ Son Güncelleme: 27 Ekim 2018 00:00
17 dk Okuma

BAHAR AKPINAR YAZDI

Sahneye Dönüşen Bir Toplama Kampı: Terezin

Son yıllara kadar toplama kamplarında bilinen tek sanat hareketi Auschwitz ve Birkenau'daki Kadınlar Orkestrası’ydı. Yahudi sanatçıların biraraya gelmek zorunda kaldığı Prag’a birkaç kilometre mesafedeki Terezin'de gizli sanat üretimi yeni yeni keşfediliyor.
Sahneye Dönüşen Bir Toplama Kampı: Terezin
Oyun yazarı. Dramaturg. ODTÜ'de Kimya, Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi ve Glasgow Üniversitesinde Oyun Yazarlığı ve Dramaturgi eğitimi aldı. Ibsen'in Sıradışı Kadınları adlı inceleme kitabı Türkiye'de, Cyprus...

Oyun yazarı. Dramaturg.

ODTÜ'de Kimya, Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi ve Glasgow Üniversitesinde Oyun Yazarlığı ve Dramaturgi eğitimi aldı.

Ibsen'in Sıradışı Kadınları adlı inceleme kitabı Türkiye'de, Cyprus ve Istanbul adlı oyunları Amerika'da basıldı. Bir süre dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Yurt içi ve yurt dışından çeşitli ödülleri olan Akpınar halen Terezin toplama kampında Yahudi tutuklular tarafından yazılıp, oynanan tiyatro oyunları üzerine doktora tezi hazırlıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git