Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 3 Şubat 2010 00:00
 ~ Son Güncelleme: 31 Ekim 2013 00:04
3 dk Okuma

ALİME MİTAP'TAN

"Roman Kardeşlerimiz, Salihli'ye Hoşgeldiniz"

Selendi'de saatlerce süren linç girişimine maruz kalan Romanlar'ı, Salihli'ye yerleştikten sonra ziyaret etmek istedim. Bizi bekledikleri evin bahçe kapısından girdiğimizde sevgi dolu kadın, erkek ve çocuklarla karşılaştık.
"Roman Kardeşlerimiz, Salihli'ye Hoşgeldiniz"
Ressam, yazar, EGEÇEP (Ege Çevre Kültür Platformu) yürütme kurulu üyesi. Bornova Belediyesi Sanat danışmanlığı, Çiğli Belediyesi Başkan danışmanlığı ve Kültür müdürlüğü, Allianoi Girişim Grubu dönem sözcülüğü...

Ressam, yazar, EGEÇEP (Ege Çevre Kültür Platformu) yürütme kurulu üyesi. Bornova Belediyesi Sanat danışmanlığı, Çiğli Belediyesi Başkan danışmanlığı ve Kültür müdürlüğü, Allianoi Girişim Grubu dönem sözcülüğü yaptı. 12 Eylül dönemindeki siyasi tutsaklıklar ve cezaevleri sürecinde yaşadığı ve tanıklıklarından esinlendiği resimleri, İstanbul, Ankara, Dikili Festivali, Almanya, Fransa, İsviçre ve Hollanda’da çeşitli kentlerde sergilendi. Sergide ye alan tabloları Eylül Karanlığı kitabında topladı. Bornova Belediyesi kültür etkinlikleri dokümanlarını Kitap Günleri adıyla derledi. John Stuart Mill’in On Liberty (Özgürlük Üstüne) kitabını çevirdi. Ateş Çiçekleri ve Öykü'nün Bir Tatil Günü adlı çocuk kitabını hem yazdı, hem resimledi. Deneme, öykü ve desenleri ile Tarih Boyunca Sanat başlığı altındaki yazıları çeşitli gazete ve dergilerde yayınlandı. Salihli’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset ve İdare Bölümü’nü bitirdi. İzmir’de yaşıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git