Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 3 Ekim 2021 00:00
 ~ Son Güncelleme: 3 Ekim 2021 15:30
5 dk Okuma

KADINLARIN GÜNDEMİ / EVRİM KEPENEK

Öznur Gülbaş’tan Tuba Torun’a, kadınlar birlikte güçlüyüz…

“Ama Tuba da FB’nin stadına laf etmiş”, “Ama Tuba da şöyle böyle…” yok efendim yok. Bu cinsiyetçi saldırıyı “amalarla”, “fakatlarla” gerekçelendirmekle, bir erkeğin tecavüz ettiği bir kadını “ama o da o saatte dışarı çıkmasaydı”, “ama o da şort giymeseydi” diye suçlamak arasında hiçbir fark yok.
Öznur Gülbaş’tan Tuba Torun’a, kadınlar birlikte güçlüyüz…
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git