Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 17 Mayıs 2020 00:00
 ~ Son Güncelleme: 17 Mayıs 2020 11:26
3 dk Okuma

KADINLARIN GÜNDEMİ/EVRİM KEPENEK

Milli Eğitimin Gazetecilik Kitapçığından Örnek Haber: Kadın Erkeğe Şiddet Uyguluyor

MEB’in web sayfasında yer alan internet gazeteciliği kitabında “kadın” görseli hiç yok. “Kadın” kelimesi ise sadece “örnek haber” başlığında karşımıza çıkıyor. Orada da kadın sistematik şiddet uygulayan taraf olarak lanse ediliyor.
Milli Eğitimin Gazetecilik Kitapçığından Örnek Haber: Kadın Erkeğe Şiddet Uyguluyor
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
dosyalar
Sayfa Başına Git