Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 4 Ekim 2023 09:55
 ~ Son Güncelleme: 5 Ekim 2023 12:15
6 dk Okuma

Meina: İtalya’daki ilk büyük Yahudi katliamı ve Behar ailesi (2)

Savaş sonrası Almanya’sında adalete pek yer yoktu. Hüküm giyenlerin Federal Adalet Mahkemesi’ne yaptıkları temyiz başvurusu Mart 1970’te kabul edilerek verilen ceza kararları kaldırıldı.
Görseli Büyüt
Meina: İtalya’daki ilk büyük Yahudi katliamı ve Behar ailesi (2)
Hotel Meina’da katledilen Yahudiler anısına Lago Maggiore kıyısına yerleştirilen tökezleme taşları
Gazeteci, çevirmen, akademisyen. Hamburg Üniversitesi Türkoloji ve Tarih Bölümü'nden mezun oldu, doktorasını aynı üniversiteden "Die Türkei, diejuden und der Holocaust" çalışmasıyla aldı. Bu çalışma Geisteswissenschaften...

Gazeteci, çevirmen, akademisyen. Hamburg Üniversitesi Türkoloji ve Tarih Bölümü'nden mezun oldu, doktorasını aynı üniversiteden "Die Türkei, diejuden und der Holocaust" çalışmasıyla aldı. Bu çalışma Geisteswissenschaften International ödülüne layık görüldü. Washington'daki "USHMM Center for Advanced Holocaust Studies"de "Ch. H. Revson Foundation" bursiyeri olarak bulundu. "Fondation pour le Memoire de la Shoah" bursuyla Paris'te çalıştı. Hamburg Üniversitesi Türkoloji Bölümü'nde öğretim görevlisiydi. Almanya'da çeşitli ırkçılık karşıtı ve insan haklan kuruluşlarında aktif yer aldı.  "Türkiye'de Yahudiler ve Holokost" çalışması İletişim Yayınları'ndan çıktı.1955'te Hamburg'da doğdu. 

Devamını Göster
Sayfa Başına Git