Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 3 Ekim 2023 11:24
 ~ Son Güncelleme: 5 Ekim 2023 12:16
10 dk Okuma

Meina: İtalya’daki ilk büyük Yahudi katliamı ve Behar ailesi (1)

Behar ailesi, 1930’larda İtalya’da yaşayan yaklaşık bin Türkiyeli Yahudi aileden biriydi. 1930’larda Türkiye’den İtalya’ya göç eden Yahudilerin yüzde 60’ı İtalya’nın ekonomik başkenti sayılan Milano’da yaşıyordu.
Görseli Büyüt
Meina: İtalya’daki ilk büyük Yahudi katliamı ve Behar ailesi (1)
*1940'ların başında Hotel Meina
Gazeteci, çevirmen, akademisyen. Hamburg Üniversitesi Türkoloji ve Tarih Bölümü'nden mezun oldu, doktorasını aynı üniversiteden "Die Türkei, diejuden und der Holocaust" çalışmasıyla aldı. Bu çalışma Geisteswissenschaften...

Gazeteci, çevirmen, akademisyen. Hamburg Üniversitesi Türkoloji ve Tarih Bölümü'nden mezun oldu, doktorasını aynı üniversiteden "Die Türkei, diejuden und der Holocaust" çalışmasıyla aldı. Bu çalışma Geisteswissenschaften International ödülüne layık görüldü. Washington'daki "USHMM Center for Advanced Holocaust Studies"de "Ch. H. Revson Foundation" bursiyeri olarak bulundu. "Fondation pour le Memoire de la Shoah" bursuyla Paris'te çalıştı. Hamburg Üniversitesi Türkoloji Bölümü'nde öğretim görevlisiydi. Almanya'da çeşitli ırkçılık karşıtı ve insan haklan kuruluşlarında aktif yer aldı.  "Türkiye'de Yahudiler ve Holokost" çalışması İletişim Yayınları'ndan çıktı.1955'te Hamburg'da doğdu. 

Devamını Göster
Sayfa Başına Git