Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 7 Mart 2011 09:21
 ~ Son Güncelleme: 30 Ekim 2013 23:59
6 dk Okuma

Küba, Sevgilim... ve Yas ve Melankoli Üzerine...

Hayat burada, sevgilim, bütün bildiklerimi sınatıyor bana. İnsanlar hem dakik hem rahat, hem pis hem temiz, hem çalışkan hem eğlenceli, hem içkili hem ayık, hem şevkatli hem umursamaz, hem sadık hem oynak... Evler tertemiz, hiç halı yok ve bütün zeminler zevkle örülmüş taşlarla kaplı. Geceleri sokaklar karanlık, ama gaspın ve hırsızlığın olmadığı bir sokakta aydınlık neden gerekecek ki?
Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktorasını Ege Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı. Ege Üniversitesi’nde araştırma görevliliğinden profesörlüğe çeşitli akademik...

Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktorasını Ege Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı. Ege Üniversitesi’nde araştırma görevliliğinden profesörlüğe çeşitli akademik kadrolarda çalıştı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne bağlı Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Dekanlık yaptı. Şu anda imar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde dersler veriyor. “Toplumsal Hafızanın Hatırlama ve Unutma Biçimleri (Van-Özalp ve 33 Kurşun Olayı)” başlıklı bir kitabı var.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git