Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 19 Şubat 2024 15:23
 ~ Son Güncelleme: 19 Şubat 2024 15:28
2 dk Okuma

Kent hafızası yok oluyor

Ankara Mimarlar Odası'nın düzenlediği “Kentimi Okuyorum” çocuk kitapları yarışmasında birincilik ödülü alan “Haydar Paşa’nın Evi” hafıza kültürüne giriş niteliğinde.
Görseli Büyüt
Kent hafızası yok oluyor
Aktif olarak mimarlık mesleğini sürdürüyor. Gelecekteki gıda erişimine yön verebilecek; terkedilmiş binaların yeniden kullanımı, sürdürülebilirlik ve ekoloji içerikli akademik çalışması ile 2019'da uzmanlığını aldı. Mesleğinin...

Aktif olarak mimarlık mesleğini sürdürüyor. Gelecekteki gıda erişimine yön verebilecek; terkedilmiş binaların yeniden kullanımı, sürdürülebilirlik ve ekoloji içerikli akademik çalışması ile 2019'da uzmanlığını aldı. Mesleğinin yanı sıra gönüllü olarak toplumsal cinsiyet eşitliği, okuma sevgisi, kent ve çevre bilinci konularında çalışmalar yürüten sosyal platformlara destek oluyor. 0-18 yaş arası çocukların zihinsel becerilerinin, edindikleri kelime hazinesine bağlı olduğu gerçeğiyle kendi çocuklarımızın geleceğinin, başka çocukların geleceğinden ayrı düşünülemeyeceği olgusuyla hareket ediyor. 2020'de İstanbul Üniversitesi Çocuk Edebiyatı Programı ve Nevzat Süer Sezgin Yetişkinler İçin Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Atölyesi’ni tamamladı. 2021 Mart ayı itibariyle dijital olarak yayımlanan Kıpırtı Çocuk Dergisi yayın kurulu ve editör grubunda yer aldı. Bir öyküsü “Çevrim İçi Gülmece Uzaktan Eğitim Öyküleri” derlemesine seçildi. Toplumsal cinsiyet eşitliği temalı “Mor Masallar” ile çocuk ve kent temalı “Kentini Arayan Çocuklar” adlı derleme projeleri yayımlandı. Kıpırtı Çocuk Dergisi’nde “Kentin Renkleri” köşesini hazırlıyor.

Devamını Göster
Sayfa Başına Git