Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 20 Nisan 2019 09:26
 ~ Son Güncelleme: 21 Nisan 2019 13:16
4 dk Okuma

FEYYAZ KERİMO YAZDI

"Kapı" – Süryani’nin Bitmeyen Gözyaşı!

İlk defa Süryaniler hakkında bir sinema filmi çekilmekte bu ülkede. Kapı başlayınca sadelik, incelik ve duygusallık bir sel gibi sinema salonunun basamaklarında kaybolup insanlara tek tek dokunmaya başlıyordu.
"Kapı" – Süryani’nin Bitmeyen Gözyaşı!
Öğretmen. 24 yıldır Stockholm’de bir lisede iktisat ve sosyal bilimler dersleri veriyor. Eğitimde uyguladığı pedagojik yöntemlerde gösterdiği başarıları nedeniyle 2006’da İsveç Kraliyet Akademisi’nce ‘Yılın Öğretmeni’...

Öğretmen. 24 yıldır Stockholm’de bir lisede iktisat ve sosyal bilimler dersleri veriyor. Eğitimde uyguladığı pedagojik yöntemlerde gösterdiği başarıları nedeniyle 2006’da İsveç Kraliyet Akademisi’nce ‘Yılın Öğretmeni’ seçildi. Ödülünü veliaht Prenses Victoria verdi. Elazığ’da doğdu. 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra siyasi nedenlerle yurtdışına çıkmak zorunda kaldı. Stockholm Öğretmen Yüksekokulu’nu (LHS) bitirdi, yüksek lisansını, Stockholm Öğretmen Yüksekokulu’nda Eğitim dalında yaptı. Kraliyet Teknik Üniversitesi Finans Fakültesi Merkezi Bölümü’nde ‘Süryanilerde İşletmecilik Kültürü ve Çatışma Yönetimi’ konulu doktora tezinin ilk bölümünü sundu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git