Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 4 Temmuz 2019 14:19
 ~ Son Güncelleme: 4 Temmuz 2019 16:20
2 dk Okuma

PROF. DR. AYŞE GÜL YILGÖR YAZDI

Kadın Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet Rollerini Pekiştirir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Japonya’daki örneklerden hareketle, Türkiye’de de "Kadın Üniversitesi" kurulması için YÖK’e talimat verdiğini açıkladı. Bu ayrım, erkek mesleği kabul edilen alanların kadınlara daha da kapanmasına hizmet edecektir.
Kadın Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet Rollerini Pekiştirir
Akademisyen, Mersin Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğretim üyesi (Prof.Dr.) iken Bu Suça Ortak Olmayacağız başlıklı Barış Bildirisini imzaladığı için ihraç edildi. Kültürhane’nin ve SOLİNOVA...

Akademisyen, Mersin Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğretim üyesi (Prof.Dr.) iken Bu Suça Ortak Olmayacağız başlıklı Barış Bildirisini imzaladığı için ihraç edildi. Kültürhane’nin ve SOLİNOVA Mezitli Kadın Kooperatifi’nin kurucu ortaklarından. Kültürhane’de 5 yıl fiili olarak çalıştı, SOLİNOVA Mezitli Kadın Kooperatifi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını 3 yıl sürdürdü. İşletme Finansmanı, Para ve Sermaye Piyasası İşlemleri, Şirket Birleşmeleri, Bankacılık İşlemleri ana uzmanlık alanları. Toplumsal Cinsiyet, Feminizm, Feminist İktisat, Dayanışma Ekonomileri ve Kooperatifçilik ise kendisini ait hissettiği çalışma alanları.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git