Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 19 Haziran 2021 00:00
 ~ Son Güncelleme: 22 Nisan 2022 00:08
7 dk Okuma

AVRUPA’DAKİ BAŞARILI KÜRT KADINLAR-6

"İstanbullu, Hackney’den gelen Kürt Alevi şarkıcı"

"Beni konserlerde sahneye çağırırlarken İstanbullu, Hackney'den gelen şarkıcı Çiğdem Aslan diyorlar ya, ha işte gerçekten ben oyum," diyor. Haksız mı?
"İstanbullu, Hackney’den gelen Kürt Alevi şarkıcı"
Oxford Üniversitesi’nde Sosyal ve Kültürel Antropoloji Enstitüsü'nde Araştırma Görevlisi ve Horizon2020 tarafından finanse edilen Kürt göçmen kadınların aktivizmi çalışıyor. Oxford Üniversitesi'nde Doğu Araştırmaları bölümünde doktora sonrası...

Oxford Üniversitesi’nde Sosyal ve Kültürel Antropoloji Enstitüsü'nde Araştırma Görevlisi ve Horizon2020 tarafından finanse edilen Kürt göçmen kadınların aktivizmi çalışıyor. Oxford Üniversitesi'nde Doğu Araştırmaları bölümünde doktora sonrası araştırma görevlisi ve burada birkaç yıl boyunca hem öğrencilere hem de akademisyenlere Kürtçe öğretti. Birleşik Krallık üniversitelerindeki (Middlesex, Open, Manchester, City University of London, Oxford) çeşitli araştırma görevlerinin yanı sıra, Kürt STK'larında ve Mülteci Eylem Merkezi de dahil olmak üzere kadın ve mülteci kuruluşlarında akademik olmayan bir dizi rol üstlendi. Şu anda Avrupa'daki Kürt entelektüel kadınları konu alan etnografik belgesel filmi “Her Yerde: Doğmamış Kızıma Mektuplar” ve Türkiye’nin Kürt illerinde çekilen Kürt kadın göçmen olarak kendi kişisel yolculuğumun post prodüksiyon aşamasında. Film, Almanya, İngiltere, İsveç’te 2021 Sonbaharında vizyona girecek.

Devamını Göster
Sayfa Başına Git