Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 3 Temmuz 2023 10:19
 ~ Son Güncelleme: 3 Temmuz 2023 12:10
4 dk Okuma

İŞKUR "düzmece" istihdam mı yapıyor?

İlk bakışta olumlu gibi görünen bu eğilim; reel ücret artışı, ücretin toplam gelir içindeki payı ve çalışma koşulları incelendiğinde olumsuz bir tablo ile karşı karşıya bırakıyor. Türkiye'de "daha çok kişi, daha fazla saatlerle ve daha düşük ücretlerle" çalışmak zorunda kalmış görünüyor.
İŞKUR "düzmece" istihdam mı yapıyor?
İstihdam uzmanı, yazar. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı’nda “Erkeklik Krizi ve İşsizlik” bitirme teziyle yüksek lisans yaptı. TODAİE...

İstihdam uzmanı, yazar. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları Anabilim Dalı’nda “Erkeklik Krizi ve İşsizlik” bitirme teziyle yüksek lisans yaptı. TODAİE kapsamında “Devşirme Milliyetçilik: Yurttaşlığı Değiştirilen Sporcular” master tezi ve Ankara Üniversitesi Siyaset Anabilim Dalı’nda “Ulus, Devlet ve Din İlişkileri” doktora tezine devam ediyor. İŞKUR Genel Müdürlüğü’nde İstihdam Uzmanı olarak 11 yıl görev yaptı. 6 Ocak 2017 tarihli, 679 Sayılı OHAL KHK’si kapsamında "iş bulma kurumu tarafından işsiz bırakıldı.” KESK’e Bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) işyeri temsilcisiydi.

 

Devamını Göster
dosyalar
Sayfa Başına Git