Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 5 Mart 2024 13:39
 ~ Son Güncelleme: 5 Mart 2024 13:45
2 dk Okuma

Duygudan düşünceye zıplayan Yastık Adam

Çocuklara, hayal gücümüzle neler başarabileceğimizi anlatabileceğimiz harika bir kitap “Yastık Adam.” Hele ki bu çocuklar bir yatağa, odaya, eve ya da hastaneye bağlı kalmak zorundaysa.
Görseli Büyüt
Duygudan düşünceye zıplayan Yastık Adam
Aktif olarak mimarlık mesleğini sürdürüyor. Gelecekteki gıda erişimine yön verebilecek; terkedilmiş binaların yeniden kullanımı, sürdürülebilirlik ve ekoloji içerikli akademik çalışması ile 2019'da uzmanlığını aldı. Mesleğinin...

Aktif olarak mimarlık mesleğini sürdürüyor. Gelecekteki gıda erişimine yön verebilecek; terkedilmiş binaların yeniden kullanımı, sürdürülebilirlik ve ekoloji içerikli akademik çalışması ile 2019'da uzmanlığını aldı. Mesleğinin yanı sıra gönüllü olarak toplumsal cinsiyet eşitliği, okuma sevgisi, kent ve çevre bilinci konularında çalışmalar yürüten sosyal platformlara destek oluyor. 0-18 yaş arası çocukların zihinsel becerilerinin, edindikleri kelime hazinesine bağlı olduğu gerçeğiyle kendi çocuklarımızın geleceğinin, başka çocukların geleceğinden ayrı düşünülemeyeceği olgusuyla hareket ediyor. 2020'de İstanbul Üniversitesi Çocuk Edebiyatı Programı ve Nevzat Süer Sezgin Yetişkinler İçin Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Atölyesi’ni tamamladı. 2021 Mart ayı itibariyle dijital olarak yayımlanan Kıpırtı Çocuk Dergisi yayın kurulu ve editör grubunda yer aldı. Bir öyküsü “Çevrim İçi Gülmece Uzaktan Eğitim Öyküleri” derlemesine seçildi. Toplumsal cinsiyet eşitliği temalı “Mor Masallar” ile çocuk ve kent temalı “Kentini Arayan Çocuklar” adlı derleme projeleri yayımlandı. Kıpırtı Çocuk Dergisi’nde “Kentin Renkleri” köşesini hazırlıyor.

Devamını Göster
Sayfa Başına Git