Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 17 Nisan 2022 00:00
 ~ Son Güncelleme: 17 Nisan 2022 09:35
8 dk Okuma

YEŞİM YASİN'DEN

‘Dünyayı iyileştirebilecek bir adam’: Dr. Paul Farmer’ın ardından…

Dünya Sağlık Örgütü’ne bile meydan okuyabilen biri. ‘Şu maliyet-etkinlik zırvasını’ yerle bir etmekten mutluluk duyuyor, haksız, önlenebilir, kendi jargonuyla ‘aptal ölümleri’ önleyebilmek için. Statükoyu reddetmek tam da böyle bir şey!
‘Dünyayı iyileştirebilecek bir adam’: Dr. Paul Farmer’ın ardından…
Acıbadem Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi. Halk Sağlığı doktora derecesini 2013'te İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nden (İstanbul Tıp Fakültesi) aldı. Tüberküloz...

Acıbadem Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi. Halk Sağlığı doktora derecesini 2013'te İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nden (İstanbul Tıp Fakültesi) aldı. Tüberküloz ve silikozis gibi sosyal ve mesleki hastalıklar ile sağlık hizmetleri açısından kırılgan gruplar temel akademik ve aktivizm alanları. Ayrıca sağlığın sosyal belirleyicileri, cinsiyet/toplumsal cinsiyet temelli tıp, HIV, göçmen/mülteci sağlığı, küresel sağlık politikaları gibi konularda çalışmaları var. İnsan Sağlığı ve Eğitim Vakfı (İNSEV), Türk Toraks Derneği, İstanbul Verem Savaşı Derneği, Türk Tabipleri Birliği-Halk Sağlığı Kolu ve Sınır Tanımayanlar Doktorlar (MSF) üyesi. Alis ve Suri adında iki kedisi var.                                                                                     

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git