Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 1 Ekim 2010 09:02
 ~ Son Güncelleme: 31 Ekim 2013 00:01
3 dk Okuma

SAĞLIK İÇİN MEDYA, MEDYA İÇİN SAĞLIK

Diyarbakır Cezaevi'nde Sağlık Hakkı, Baskı ve Terbiye Aracıydı

Günümüzde cezaevlerindeki sağlık hizmetleriyle ilgili olarak çeşitli düzenlemeler yapılmıştır. Ancak yetersiz ve eksiktir. Fiziksel olanaklar ve koşullar nedeniyle sağlık, güvenlikten sonra gelmekte, dahası ona tabi kılınmaktadır. Özgürlüğün yasal olarak kısıtlandığı yerlerde de bireye gereksindiği sağlık hizmetleri sunulmalı.
Diyarbakır Cezaevi'nde Sağlık Hakkı, Baskı ve Terbiye Aracıydı
İstanbul Lepra Hastanesi “Lepra kontrol çalışmaları” yürüttü. 2006’da 25 yıl 7 ay süreyle fiili devlet hizmetimi tamamladı ve emekli oldu. Cüzzamla Savaş Derneği'nde Türk Tabipleri...

İstanbul Lepra Hastanesi “Lepra kontrol çalışmaları” yürüttü. 2006’da 25 yıl 7 ay süreyle fiili devlet hizmetimi tamamladı ve emekli oldu. Cüzzamla Savaş Derneği'nde Türk Tabipleri Birliği (TTB) ile İstanbul Tabip Odası (İTO), Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği’nde (HAYAD) çalıştı. "Hasta ve Hasta Yakını Hakları" adlı bir kitabı Çiviyazıları Yayınevi tarafından 2000’nde yayınlandı. Sütlaş kuruluşundan itibaren bianet’te başka sağlık olmak üzere birçok konuda köşe yazıları kaleme alıyor ve haberlere imza atıyor. 2003’te TTB “Köşe Yazıları” adıyla yazılarını kitaplaştırdı.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git