Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 1 Kasım 2022 00:00
 ~ Son Güncelleme: 2 Kasım 2022 00:04
9 dk Okuma

STINA BENGTSSON’DAN / 1

Dijital çağda iletişimi öğretmek: Değişim ve süreklilik

Bugün gençler haberler hakkında düşündüklerinde, aslında ne hakkında düşünüyorlar? Haberler bugünün gençlerine herhangi bir şekilde bir anlam ifade ediyor mu? Ediyorsa nasıl? Etmiyorsa, nerede anlam buluyorlar?
Dijital çağda iletişimi öğretmek: Değişim ve süreklilik
İsveç’in Södertörn Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Çalışmaları profesörü. Medya ve günlük yaşam alanında araştırmalarını sürdürüyor. Çalışmalarında insanlar ve medyanın nasıl birlikte var olduğunu olgubilimsel, maddi,...

İsveç’in Södertörn Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Çalışmaları profesörü. Medya ve günlük yaşam alanında araştırmalarını sürdürüyor. Çalışmalarında insanlar ve medyanın nasıl birlikte var olduğunu olgubilimsel, maddi, uzamsal ve etik açılardan ele alan Bengtsson, İsveç, Estonya ve Rusya’dan araştırmacılarla birlikte farklı kültürel bağlamlardaki genç yetişkinlerin olgubilimsel bakış açısından haberin anlamını araştıran bir proje yürütüyor. Aynı zamanda günlük yaşamın medyalaşmasının boyutlarını ele alan bir projede de çalışma yürütüyor. London School of Economics and Political Science (2015), Calgary Üniversitesi (2018) ve Helsinki Üniversitesi’nde (2021-2022) misafir öğretim görevliliği de yapan Bengtsson’un pek çok makale ve kitabı bulunuyor. Bazıları şöyle: The Don Quixote of Youth Culture: Media Use and Cultural Preferences among Students in Estonia and Sweden (2005), Digital Media and Dynamics of Civil Society: Retooling Citizenship in New EU Democracies (2021), Media Landscape, Media Culture (2016) and Theoretical Traditions in Media Research (2020) .

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git