Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 18 Nisan 2009 00:00
 ~ Son Güncelleme: 31 Ekim 2013 00:04
6 dk Okuma

MUSTAFA SÜTLAŞ yazdı

Devletin Sivil Toplumla Diyaloğu

Gerçekten de bir sivil toplum örgütü olan ÇYDD'nin ve onun kurucusu, yıllarca birlikçe çalıştığım Türkân Saylan'ın başına gelenleri gördükten sonra devletin kimlerle, hükümetin kimlerle ve nasıl bir diyalog içinde olduğunu çok daha iyi anladım.
İstanbul Lepra Hastanesi “Lepra kontrol çalışmaları” yürüttü. 2006’da 25 yıl 7 ay süreyle fiili devlet hizmetimi tamamladı ve emekli oldu. Cüzzamla Savaş Derneği'nde Türk Tabipleri...

İstanbul Lepra Hastanesi “Lepra kontrol çalışmaları” yürüttü. 2006’da 25 yıl 7 ay süreyle fiili devlet hizmetimi tamamladı ve emekli oldu. Cüzzamla Savaş Derneği'nde Türk Tabipleri Birliği (TTB) ile İstanbul Tabip Odası (İTO), Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği’nde (HAYAD) çalıştı. "Hasta ve Hasta Yakını Hakları" adlı bir kitabı Çiviyazıları Yayınevi tarafından 2000’nde yayınlandı. Sütlaş kuruluşundan itibaren bianet’te başka sağlık olmak üzere birçok konuda köşe yazıları kaleme alıyor ve haberlere imza atıyor. 2003’te TTB “Köşe Yazıları” adıyla yazılarını kitaplaştırdı.

Devamını Göster
ilgili dış bağlantılar
ilgili haberler
Sayfa Başına Git