Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 14 Eylül 2010 09:47
 ~ Son Güncelleme: 30 Ekim 2013 23:57
4 dk Okuma

FERHAT KENTEL'İN DEĞERLENDİRMESİ

Demokratik ve Özgürlükçü Anayasa İçin Mücadeleden Başka Çare Yok

Sivil ve demokratik mücadele için özgüvenin sağlandığı bir ortamda, bundan sonrası için de mücadeleden başka çare yok. Çok daha geniş kesimlerin katılabileceği, sadece "ben bilirimci" dayatmaların olmadığı bir tartışma ortamından daha demokratik, adil ve özgürlükçü bir Anayasa'nın çıkmaması mümkün değil.
Demokratik ve Özgürlükçü Anayasa İçin Mücadeleden Başka Çare Yok
Sosyolog, akademisyen, yazar. Bir Arada Yaşarız Eğitim ve Toplumsal Araştırmalar Vakfı (BAYETAV) Genel Koordinatörü. Modernleşme, din ve sivil toplum, gündelik hayat ve duygu sosyolojisi üzerine çalışmaları...

Sosyolog, akademisyen, yazar. Bir Arada Yaşarız Eğitim ve Toplumsal Araştırmalar Vakfı (BAYETAV) Genel Koordinatörü.

Modernleşme, din ve sivil toplum, gündelik hayat ve duygu sosyolojisi üzerine çalışmaları var.

Bazı eserleri: Euro-Türkler Türkiye ile Avrupa Birliği Arasında Köprü mü, Engel mi? (Ayhan Kaya ile birlikte), 2005; Milletin bölünmez bütünlüğü: Demokratikleşme sürecinde parçalayan milliyetçilik(ler) (M. Ahıska ve F. Genç ile birlikte), 2007; Belçika Türkleri Türkiye İle Avrupa Birliği Arasında Köprü mü, Engel mi? (Ayhan Kaya ile birlikte), 2008; Ehlileşmemek Düzleşmemek Direnmek, 2008, Türkiye'de Ermeniler - Cemaat Birey Yurttaş (F. Üstel, G.G. Özdoğan, K. Karakaşlı ile birlikte), 2009, Yeni Bir Dil yeni Bir Toplum, 2012; Kır Mekânının Sosyo-Ekonomik ve Kültürel Dönüşümü: Modernleşen ve Kaybolan Geleneksel Mekânlar ve Anlamlar (Murat Öztürk ile birlikte), TÜBİTAK, 2017; Türkiye'de Bir Arada Yaşarız Araştırması, BAYETAV, 2022.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git