Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 9 Eylül 2015 13:56
 ~ Son Güncelleme: 9 Eylül 2015 13:56
4 dk Okuma

SEDA AKÇO YAZDI

Çocuklar için Acil Barış

Uluslararası kuruluşlar ve devletler çatışmaların içinde kalan çocukları dert edinmeli: Gözlemci gönderebilirler, devletleri önlem almaya ve bu önlemleri açıklamaya teşvik edebilirler. Dahası, çocukları korumak için somut adımları belirleyecek bir konferans düzenlenebilir.
Çocuklar için Acil Barış
 Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Enstitüsü’nde yüksek lisansını yaptı. 1990'dan itibaren İstanbul Barosu, British Council, UNICEF gibi çeşitli...

 Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Adli Tıp Enstitüsü’nde yüksek lisansını yaptı. 1990'dan itibaren İstanbul Barosu, British Council, UNICEF gibi çeşitli ulusal ve uluslararası kuruluşlarda çocuk hakları alanında çalışmalar yürüttü. 1994'ten bu yana avukatlar, hakim ve Cumhuriyet Savcıları, polis memurları gibi çeşitli meslek elemanlarına yönelik meslek içi eğitimler düzenledi. Çocuk hakları ve insan hakları alanında yayınları bulunıyor. 2010'da Bürge Akbulut ile birlikte Hümanist Büro’yu kurdu.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git