Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 28 Ocak 2024 00:00
 ~ Son Güncelleme: 28 Ocak 2024 20:19
4 dk Okuma

KADINLARIN GÜNDEMİ

Cinsel saldırı “faili" doktor beraat etti: "Tecavüzcü doktor aramızda"

Fail erkekler, yargısal boşlukları kullanarak kendilerini “suçtan kurtaracak” hikayeleri yazarken, kadınlar “mağdur suçlayıcılığı” ile ikinci kez hırpalanıyor. Yargının adaleti sağladığı şüpheli, fail aklamanın yollarını ezbere bildiği kesin.
Görseli Büyüt
Cinsel saldırı “faili" doktor beraat etti: "Tecavüzcü doktor aramızda"
Fotoğraflar: Evrim Kepenek/bianet
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
Sayfa Başına Git