Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 16 Mart 2024 00:00
 ~ Son Güncelleme: 16 Mart 2024 00:00
6 dk Okuma

Çiçek, kelebek, saksı, avize ya da ropdöşambr

Sinemada, televizyonda ya da medyada sunulan kadın temsillerinden çok daha ilerdeyiz. Öyle olmadığımızı düşünenlerin kafa karışıklığı, ekranlarda erkeklerin bizi gördüğü biçimde canlandırılmaya devam edildiğimizden olmalı.
Görseli Büyüt
Çiçek, kelebek, saksı, avize ya da ropdöşambr
Çizim: Natalia Lavrinenko / Pixabay
Liseyi İzmir'de Bornova Anadolu Lisesi'nde, üniversiteyi İstanbul'da İşletme Fakültesi'nde, master ve doktorayı da Ankara'da İletişim Fakültesi'nde tamamladı. Çocukken babası ticaretle uğraştığı için büyüyünce devlette çalışmayı...

Liseyi İzmir'de Bornova Anadolu Lisesi'nde, üniversiteyi İstanbul'da İşletme Fakültesi'nde, master ve doktorayı da Ankara'da İletişim Fakültesi'nde tamamladı. Çocukken babası ticaretle uğraştığı için büyüyünce devlette çalışmayı tercih etti. Devlet memuru olmayı hep çok sevdi. Diplomatik görev nedeniyle uzun yıllar Tokyo'da ve Roma'da yaşadı. Türkiye'de olduğu yıllarda her fırsatta gezdi, tozdu, güldü ve okudu. Devlette işler değişince, masaya yeni oturanlara da iyice sinir olunca 2021'de Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan emekli oldu. Ustalık eseri olarak tanımladığı Genco adında bir oğlu var. Kendisini en çok "anne, kitapsever, feminist, sinefil, flanör ve taşkın bir şekilde mutlu" olarak tanımlamayı seviyor. 

Devamını Göster
Sayfa Başına Git