Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 5 Mart 2022 00:00
 ~ Son Güncelleme: 11 Mart 2022 18:01
13 dk Okuma

2008-2018 ERKEK ŞİDDETİ ÇETELESİ ANALİZLERİ/1

Çetele üzerine nasıl çalıştık?

bianet Erkek Şiddeti Çetelesi nedir? Analizler, farklı görüşler, belirleyiciler, Türkiye'de ve dünyada erkek şiddeti çalışmaları, çetele verileri nasıl derleniyor, toplanıyor?
Çetele üzerine nasıl çalıştık?
Uygulamalı İstatistikçi ve Ekonomist, İstanbul Gedik Üniversitesi'nde çalışıyor. 2000 yılından bu yana, Londra Üniversitesi, Birkbeck Koleji'nde Ekonomi, Matematik ve İstatistik Bölümü'nde yarı zamanlı öğretim üyesi. Demografi,...

Uygulamalı İstatistikçi ve Ekonomist, İstanbul Gedik Üniversitesi'nde çalışıyor. 2000 yılından bu yana, Londra Üniversitesi, Birkbeck Koleji'nde Ekonomi, Matematik ve İstatistik Bölümü'nde yarı zamanlı öğretim üyesi. Demografi, çalışma, sosyal politika, savunma ve barış, çevre ekonomisi,  biyoloji ve sağlık istatistikleri ve bilgisayar mühendisliği alanlarında çalışıyor. İstatistik, biyoistatistik, veri bilimi, ekonometri ve çevre ölçümü dersleri verdi. İki kitap ve on kitap bölümü yazdı ve 50'den fazla makale yayınladı.  Göteborg (İsveç) Üniversitesi, Ann Arbor Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (ABD), London Metropolitan, ve Middlesex üniversitelerinde, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampüsü'nde dersler verdi. Cape Town, Galatasaray Bilkent ve Pamukkale üniversitelerinde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. Lisans ve yüksek Lisansı Örebro Üniversitesi İstatistik ve Ekonomi bölümünden. Ekonometri doktorasını Göteborg Üniversitesi'nden aldı. Profesörlüğü Londra Metropolitan Üniversitesi Uygulamalı İstatistik bölümünden. 

Devamını Göster
Sayfa Başına Git