Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 1 Ağustos 2015 00:00
 ~ Son Güncelleme: 1 Ağustos 2015 00:17
4 dk Okuma

SİNAN YILDIRMAZ'DAN

Bir Belgenin Anlattıkları…

Farz edelim 100 yıl sonra, İstanbul çevresine bombalama olaylarının gerçekleşebileceğine dair uyarının olduğu bu belgeyi bulduk ve Suruç’ta yaşananları ve devamındaki süreci anlamaya çalışıyoruz. Peki, bu belge olaylar hakkında bize ne söylüyor?
Bir Belgenin Anlattıkları…
İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi. Lisans eğitimini 1998 yılında İ.Ü. İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden tamamladıktan sonra, 2002 yılında yüksek...

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi. Lisans eğitimini 1998 yılında İ.Ü. İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden tamamladıktan sonra, 2002 yılında yüksek lisans, 2009 yılında ise doktora derecelerini Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nde aldı. Praksis ve İktisat Dergisi yayın kurulu üyesi. Temel çalışma alanı Türkiye sosyal ve siyasal tarihi olmakla birlikte, siyaset bilimi ve siyasi tarihin çeşitli alanlarında da araştırmalarını sürdürüyor. Türkiye’nin toplumsal ve siyasal tarihine ilişkin çalışmaları dışında, Türkiye’de muhafazakârlık ve edebiyat üzerine çeşitli makaleleri yayınlanan Yıldırmaz’ın temel ilgi alanları arasında emek tarihi, köylülük çalışmaları, sosyal tarih, kitap/okuma tarihi ve düşünce tarihi yer alıyor.

Devamını Göster
dosyalar
ilgili haberler
Sayfa Başına Git