Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 24 Eylül 2015 10:29
 ~ Son Güncelleme: 25 Eylül 2015 12:03
9 dk Okuma

HANDAN ÇAĞLAYAN'IN CİZRE İZLENİMLERİ

Berxwedan ve Barış: İki Çocuk, İki Hikaye ve Cizre

Keskin nişancılara dair hikayeler, ilk olarak Kobane direnişi esnasında duyulmuştu. Orada İŞİD’in ateşinden korunmak amacıyla mahalle girişlerine gerildiği anlatılan perdelerin benzerleri, Cizre sokaklarının başında. Cizrelilerin bazıları seçim sonuçlarından dolayı cezalandırıldıklarını düşünüyor.
Berxwedan ve Barış: İki Çocuk, İki Hikaye ve Cizre
1968'de Siverek’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Siverek ve Urfa’da gördü. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sosyal politika ve siyaset bilimi okudu. Doktora öğrenimini aynı fakültede...
1968'de Siverek’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Siverek ve Urfa’da gördü. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sosyal politika ve siyaset bilimi okudu. Doktora öğrenimini aynı fakültede 2006'da tamamladı. Hemşirelik, sendikacılık ve araştırma görevliliği yaptı. Sınıfsal, etnik ve cinsiyete dayalı ayrımcılık pratikleriyle bunların birbirleri arasındaki ilişki üzerine çalışmalarını sürdürüyor, bianet'e yazıyor. Kürt Kadınların Penceresinden ve Analar, Yoldaşlar, Tanrıçalar kitapları İletişim'den çıktı.
Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git