Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 29 Mayıs 2022 09:46
 ~ Son Güncelleme: 2 Haziran 2022 16:35
3 dk Okuma

KADINLARIN GÜNDEMİ / EVRİM KEPENEK

Aynur Doğan'ın sahnesi neden kıymetli?

Aynur’un sahnesinde karanfiller, neşe, hüzün, çok seslilik, müzik, coşku, sarıp sarılmayan bir seyirci vardı, bir tek “nefret” yoktu. Aynur sesinin etkileyiciliğiyle binlerin ruhuna ışık olurken, seyircisi de Aynur’un sesini, müziğini susturmak isteyenlere cevap verdi: Kürtçe müzik susmayacak.
Aynur Doğan'ın sahnesi neden kıymetli?
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git