Ara Ana Sayfa
bianet-Bağımsız İletişim Ağı
Menü GösterMenü Gizle
Yayın Tarihi: 13 Mart 2021 00:00
 ~ Son Güncelleme: 22 Nisan 2022 00:44
4 dk Okuma

19. FEMİNİST GECE YÜRÜYÜŞÜNDEN DETAYLAR

92 yaşındaki kadın öldürüldü, sokakta mıydı amir bey?

Geride sadece siyah cadı şapkası ve elinden bir an olsun bırakmadığı “Hanım Pınarlı” dövizi ile o kalıyor. Eski tiyatrocu Kıvılcım Kılıçarslan "Kadıköy’de eyleme katılan arkadaşlarımızı darp ederek gözaltına aldılar. Bu kadını öldüren erkek böyle tutuklanmadı" diyor.
92 yaşındaki kadın öldürüldü, sokakta mıydı amir bey?
bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar,...

bianet kadın ve LGBTİ+ haberleri editörü (Ekim 2018). bianet stajyerlerinden (2000-2001). Cumhuriyet, BirGün, DİHA, Jinha, Jin News için çalıştı. İMC TV’de muhabirlik yaptı. Sivil Sayfalar, Yeşil Gazete, Journo ve sektör dergileri için yazılar yazdı, haberleri yayınlandı. Hemşin kültür dergisi GOR’un kurucu yazarlarından. Yeşilden Maviye Karadenizden Kadın Portreleri, Sırtında Sepeti, Medya ve Yalanlar isimli kitaplara katkı sundu. 2011 Musa Anter Gazetecilik ödülü sahibi. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu kurucu üyelerinden. İstanbul Üniversitesi Avrupa Birliği ve Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun. Ekim 2018’den bu yana bianet’te çalışıyor.

Devamını Göster
ilgili haberler
Sayfa Başına Git